Держпродспоживслужба нагадує експортерам зерна про експертизи

Україна займає провідні позиції у світовому співтоваристві як країна експортер зерна та продуктів рослинного походження. Для того щоб покращувати свої позиції на світовому ринку дуже важливими умовами є:

  • збереження високої якості та безпечності української продукції;
  • відповідність вимогам країн-партнерів у міжнародній торгівлі (у тому числі і фітосанітарним вимогам).

Що до сільськогосподарської продукції, деякі країни вимагають застосовування фітосанітарних процедур та проведення фітосанітарної експертизи у період вегетації рослин.

Для того, щоб провести дані обстеження суб’єкт господарювання повинен завчасно звернутися до територіального органу Держпродспоживслужби із заявою на проведення фітосанітарних процедур та/або заявою про встановлення, підтвердження підтримання, поновлення офіційного статусу місця виробництва або виробничої ділянки, вільної від регульованих шкідливих організмів або шкідливих організмів. Остання подається у разі якщо фітосанітарними заходами країни-імпортера або міжнародними договорами України передбачено, що об’єкти регулювання повинні походити із зон, місць і (або) ділянок виробництва, вільних від певного(их) карантинного організму або від певного шкідливого організму.

Також повідомляємо, що для проведення фітосанітарної експертизи (аналізів), а саме: вірусологічної, бактеріологічної експертизи методом імуноферментного аналізу (ІФА) та полімеразно-ланцюгової реакції (ПЛР) необхідно звертатися до лабораторії з врахуванням відповідної сфери акредитації лабораторії. Відомості щодо сфер акредитації лабораторій оприлюднено на офіційному вебпорталі Національного агентства з акредитації України.

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry