06.04.2024
Згідно з результатами обстеження спеціалістами Держпродспоживслужби, озимі культури та багаторічні трави повністю відновили свою вегетацію, проте і шкідники почали активно виходити з місць зимівлі.
На полях озимини Запорізької, Івано-Франківської, Кіровоградської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Сумської, Тернопільської областей виявили деяку ступінь присутності личинок хлібної жужелиці (0.5-2 екз. на кв.м пошкодили 1-5% рослин на 3-10% площ). Розвитку шкідника сприяв посів після стерньових попередників. У Дніпропетровській, Запорізькій, Кіровоградській та Полтавській областях до 3% рослин пошкоджено гусеницями озимої совки п’ятого-шостого віків.
У Вінницькій, Полтавській, Одеській областях зафіксовано заселення посівів озимих жуками піщаного мідляка. Зберігається ризик розповсюдження злакових мух та заселення полів цикадками, попелицями, хлібними блішками, п’явицями. Типові для весняного періоду шкідники випереджають прогнозовані терміни відновлення їх активності на 1.5 декади.
На полях Вінницької, Івано-Франківської, Житомирської, Київської та Сумської областей почали переміщуватись до поверхні личинки ґрунтових шкідників (чорнишів, коваликів, хлібних жуків, хрущів).
В особливо теплих регіонах з підстилки виходить клоп шкідлива черепашка, але на посіви шкідник почне перелітати за появи стабільного потепління (за середньодобової температури 16-17°С і вище протягом 3-4 днів).
Триває розвиток хвороб озимої пшениці, ячменю та жита: борошнистою росою, септоріозом, гельмінтоспоріозом, бурою листковою іржею, темно-бурою плямистістю, кореневими гнилями. Уражено хворобами 8-16% рослин на 5-15% площ (Житомирська, Миколаївська, Черкаська обл.), незначно присутня снігова пліснява на посівах Тернопільщини (до 1% рослин на 8% площ).
Сходи гороху заселяють жуки піщаного мідляків (0,5-1 екз. на кв.м), бульбочкові довгоносики (0,6-2 екз. на кв.м), які пошкодили у слабкому ступені 2-6% рослин.
Поля озимого ріпаку незначно пошкоджують ріпаковий прихованохоботник, хрестоцвіті блішки (до 5% рослин), відмічається літ поодиноких метеликів капустяного та ріпакового біланів. У Волинській, Вінницькій, Закарпатській, Кіровоградській, Львівській областях виявлено пошкодження 1-6% рослин ріпаковим квіткоїдом.
На 2-42% обстежених площ культури було відмічено розвиток пероноспорозу, альтернаріозу, фомозу, бактеріозу, осередків білої плямистості, борошнистої роси. Загалом уражено до 10% рослин (Житомирська, Київська, Миколаївська, Черкаська обл.).
Повідомляє Мінагрополітики.
Читайте нас у TelegramПов’язані теми: