Для отримання високого врожаю сільгоспкультур аналіз ґрунту потрібно проводити що три роки

Оптимальний період відбору зразків ґрунту для агрохімічного аналізу починається з часу збирання культур і триває до моменту промерзання ґрунту більше ніж на 5 см. Раніше вміст родючого шару рекомендували досліджувати що п’ять років, зараз, у зв’язку з інтенсифікацією сільського господарства, це радять робити раз на три роки.

Про це розказав Володимир Махота, головний агрохімік компанії AgriLab, під час презентації проєкту Digital Field. “Минулого року період збирання зразків взагалі не переривався на зиму, він почався в липні і продовжувався аж до травня наступного року”, – прокоментував він.

З використанням автоматичного грунтовідбірника, процес виглядає так: фахівці GIS формують завдання на відбір проб в певних точка поля, з використанням електронного контуру поля. Маючи планшет, працівник рухається по заданому маршруту і відбирає певну кількість зразків. “Автоматичний пробовідбірник здатен відбирати зразки за допомогою GSP-навігації, по кожному відібраному зразку фіксуються координати, він маркується. Відібрані зразки направляють на підготовку.

Для однієї проби роблять не менше 10 уколів. Сітка відбору може складати 5-10 га. Може бути проїзд по діагоналі квадрата або Z проїзд.

Глибина відбору проб може налаштовуватися від 10 до 30 см залежно від технічного завдання. “Якщо глибина обробки ґрунту сягатиме 25 см, відбір також буде здійснено на 25 см”, – пояснив фахівець.

Якщо планується повторне агрохімічне обстеження для моніторингу динаміки, то відбір потрібно планувати в аналогічний сезон. Тобто якщо перший раз відбір відбувся восени, повторний забір зразків для дослідження також потрібно здійснювати восени. “Для агрохімічного аналізу використовуються методи вимірювання рухомих форм елементів живлення. Існує сезонна динаміка, так взимку починається розвиток мікрофлори, восени культура закінчила вегетацію і використала певні елементи живлення”.

Важливо також враховувати мету обстеження. З метою корегування азотного живлення під час вегетації може бути здійснений ручний відбір проб.

Раніше було прийнято проводити агрохімічний аналіз грунту раз на п’ять років. “Проте 20 років технології були не такі інтенсивні, були інші сівозміни. Тому наша рекомендація – хоча б через три роки, тому що використовується багато інтенсивних культур і вже через три роки ми помічаємо зміни характеристик грунту, система живлення потребує уточнень”, – додав Махота.

 

ІА “Інфоіндустрія”

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry