До 2050 року кукурудзяний пояс може втратити цю роль

Нове дослідження факультета цивільного та екологічного будівництва Університету Коннектикуту передбачує вплив кліматичних змін на врожайність культур в кукурудзяному поясі.

Для побудови моделі прогнозування були враховані наступні дані: концентрація вуглекислого газу, кількість внесених добрив та сонячного випромінювання, опадів, температуру та швидкість вітру. Загалом було досліджено 10 окремих кліматичних моделей, кожна з яких побудувала прогноз врожайності. До кінця сторіччя врожайність кукурудзи впаде на 40%, а до 2050 року – на 12%. Саме по кукурудзі прогноз досить ствердний.

На відміну від кукурудзи, соя може навпаки виграти від збільшення тепла до 2050 року, проте втратити всі переваги до кінця сторіччя через загострення ситуації з парниковими газами.

Головний посил в тому, що кількість ризикованих, отже й низьковрожайних років, стане помітно більшою через більш агресивні погодні умови.

До 2040-2050 років врожаю всіх культур буде загрожувати дефіцит вологи, та після 2050-го основним фактором стане надлишок тепла.

Виходячи з результатів цього та подібних досліджень, необхідно посилити селекцію посухостійких сортів (гібридів) та протистояти змінам клімату.

Повідомляє SeedWorld

Читайте нас у Telegram

Підпишись на Infoindustry