Дуже посушливо, але ще не критично

Травень 2024 року в Україні виявився одним із найсухіших за останні 30 років, а в Черкаський області – навіть за 100 років метеорологічних спостережень. Цей факт у своєму декадному звіті зазначили фахівці Укргідрометеоцентру, сповіщає АПК-Інформ

Як зазначається, в останній п’ятиденці травня грозові локальні дощі пройшли лише в окремих районах південних областей України, проте вони мало змінили несприятливу ситуацію щодо зволоження ґрунту. Внаслідок великого дефіциту опадів майже на всій території країни агрометеорологічні умови у третій декаді продовжували ускладнюватися або погіршуватися для усіх видів культур.

«Проте, внаслідок того, що не спостерігалося надто високих температур повітря, погіршення умов не набуло критичного характеру, і агрометеорологічні умови останньої весняної декади ще залишалися задовільними для вегетації більшості сільгоспкультур», – підкреслили агрометеорологи.

Одночасно відсутність опадів призводила до висихання та ущільнення верхніх шарів ґрунту, створювалися малосприятливі умови для початкового розвитку висіяних пізніх технічних та городніх культур. Дефіцит опадів призвів до розвитку та поширення посушливих явищ під ранніми колосовими у південних та східних областях.

«Станом на 31 травня повітряно-ґрунтова засуха різної інтенсивності (із зниженням рівня продуктивної вологи до показників менше 50 мм та місцями до повного висихання метрової товщі ґрунту) спостерігалася на більшості площ Харківської області, у Херсонській, Запорізькій, південних та центральних районах Дніпропетровської, західних районах Полтавської», – йдеться у звіті.

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry