Експертка KSG Agro розказала, як вирішити кадрову проблему в свинарстві

При правильній мотивації, стимулюванні та умовах роботи кадрову проблему в свинарстві можна вирішити. Про це заявила директор з персоналу агрохолдингу KSG Agro Ірина Паливода під час дискусії на XIII Міжнародному конгресі «Прибуткове свинарство», повідомила прес-служба агрохолдингу. 

На думку Ірини Паливоди, кадрова проблема для агрогосподарств на місцях існує і її причини відомі — відсутність інфраструктури сучасного рівня в «глибинці», що спонукає фахівців їхати працювати у великі міста. «Однак, при правильному підході, який полягає в забезпеченні ринкового рівня оплати, нормальних умов роботи та систем стимулювання й мотивації, кадрову проблему в свинарстві можна вирішити», — про це заявила директор з персоналу агрохолдингу KSG Agro Ірина Паливода під час дискусії на XIII Міжнародному конгресі «Прибуткове свинарство». 

 «Ми готові залучати професійних фахівців і платити їм за конкретні результати, — підкреслила Ірина Паливода, — Цікавим, на наш погляд, є вже апробований деякими українськими агрокомпаніями вахтовий метод роботи, коли фахівці приїжджають працювати на місця на тиждень-два, потім повертаються додому і знову приїжджають. Практика показує, що якщо завдання чітко поставлені і є зрозуміла ринкова оплата за результати, бажання долучитися до роботи на селі у фахівців існує».

Як приклад соціальної відповідальності агрохолдингу директор з персоналу KSG Agro привела створення інфраструктури для роботи та комфортного проживання фахівців в місці розташування свинокомплексу — в с. Нива Трудова (Апостолівський район, Дніпропетровська область). Компанія активно бере участь у житті місцевої громади — це і створення робочих місць, і житло для свинарів, і можливості для заняття спортом, участі в культурному житті, повноцінного дозвілля та ін. 

Ірина Паливода вважає дуже перспективним залучення на практику, а після отримання практичних навичок — прийняття на роботу молодих фахівців — студентів аграрних спеціальностей українських ВНЗ. З цією метою KSG Agro створив Центр виробничої практики, в якому вже на першому етапі одночасно можуть проходити навчання та отримувати практичні навички роботи на реальному виробництві — свинокомплексі агрохолдингу — до 20 студентів навчальних закладів. «Сучасне агровиробництво — це поєднання останніх технологій й наукових підходів з практичними навичками. Напевно, тому, як свідчить наша практика, студенти агроспеціальностей, які добре знайомі з теоретичної стороною, після набуття практичних навичок, демонструють високі результати в роботі», — резюмувала директор з персоналу агрохолдингу.

 

Інфоіндустрія