Energy Storage & Smart Grid – система енергетичної незалежності МХП

В Україні розпочав роботу дискусійний клуб Energy Discussion Platform, що залучить до відкритого обговорення інноваційних проектів в енергетиці провідних експертів, представників влади та бізнесу, вітчизняних та міжнародних фахівців з питань сталого розвитку та екологічно чистих джерел відновлювальної енергії. Перша дискусія відзначилася презентацією революційного проекту агроіндустріального холдингу МХП. Ініціаторами створення Energy Discussion Platform виступили бізнес-школа МІМ та зелена платформа Global 100 % RE Україна. На початку першої експертної зустрічі співзасновники підписали меморандум про співпрацю, який охопив стратегічні завдання України щодо забезпечення енергетичної безпеки держави, побудови сучасної, потужної  та екологічно чистої системи генерації, накопичення та транспортування електричної енергії. Гостями платформи стали в.о. голови правління «УкрЕнерго» Всеволод Ковальчук, представник австрійської компанії CEO Cyber GRID Марко Светіна, R&D директор Kness Group Євген Дідіченко та інші.

Вітаючи учасників з цією подією, голова правління  Global 100% RE Україна, президент МХП Еко Енерджи Олександр Домбровський зазначив, що зовсім не випадково до першої теми дискусії увійшли питання необхідності інвестування та запровадження в Україні інноваційних енергетичних технологій, створення та запуску ринку послуг накопичення, зберігання та балансування енергії,  трансформації ринку допоміжних послуг, підвищення загальної надійності мереж та розблокування нових бізнес-моделей в енергетиці.

«Для подолання сучасних проблем в енергетиці вже недостатньо традиційних підходів – треба застосовувати нове мислення, нову філософію та нові алгоритми керування генерацією з впровадженням штучного інтелекту», пояснив Домбровський.

   Він додав, що сучасна енергетика стала набагато складнішою, оскільки споживачі стають активними виробниками електроенергії. Сонячні електростанції є одночасно виробниками електроенергії вдень, та споживачами в нічний період. Вітрові електростанції виробляють електроенергію при наявності вітрового потоку, та споживають при відсутності вітру.

«Наведені приклади настільки ускладнюють процес балансування потужностей енергосистеми, що зараз у всьому світі стрімко розвивається застосування принципово нових елементів балансування – це в першу чергу акумуляторні системи накопичення електричної енергії (Battery Energy Storage System) та розумних мереж (Smart Grid)», – підкреслив Домбровський.

Президент МХП Еко Енерджи додав, що за умов поступового скорочення теплової та ядерної генерації, великі компанії-виробники мають шукати інноваційні механізми забезпечення власної енергетичної безпеки. Яскравий приклад – місто Ладижин, навколо якого діє найпотужніший економічний кластер підприємств МХП. Останніми роками з 6 енергоблоків Ладижинської ТЕЦ працює лише 1-2, що не задовольняє енергетичних потреб холдингу.  Саме тому МХП побудував в Ладижині власну енергетичну інфраструктуру з двох трансформаторних підстанцій та найкрупнішу в Європі біогазову станцію з потужністю енергетичної генерації у 12 МВт. У найближчих планах МХП – будівництво додаткових сонячних та вітрових генерацій.

З метою мінімізації енергетичних втрат, вже у 2020 році холдинг розпочне реалізацію чергового унікального для України кейсу з подальшої модернізації власної енергетичної системи за технологіями Energy Storage & Smart Grid.

«Мова йде про будівництво системи акумуляторного накопичення електроенергії та розумних мереж з штучним інтелектом. Це дозволить підвищити надійність енергосистеми за рахунок автоматичного контролю та регулювання технічних параметрів, мінімізувати значення та витрати на перетоки реактивної енергії, оптимізувати споживання електричної енергії шляхом мінімізації провалів, або піків навантаження протягом доби, зменшити час простою обладнання через аварійні відключення системи електропостачання», сказав Домбровський.

Президент МХП Еко Енерджи проінформував, що до кінця наступного року, компанія має намір побудувати першу, невеличку експериментальну станцію акумуляторного накопичення електричної енергії потужністю 1,5-2 МВт.

Інфоіндустрія

 

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry