Імпорт ананасів в Європу буде ще дорожчим

Зменшення пропозиції латиноамериканських ананасів у Європі призводить до того, що ціни на іспанському ринку залишаються вищими, ніж зазвичай. Восени, коли споживання зазвичай трохи падає. Цього року очікується, що пропозиція під час різдвяної кампанії буде обмеженою, і саме тоді споживання ананасів в Іспанії зазвичай досягає піку.

Сандра Сітяр, директор з маркетингу компанії Культивар розповідає, що «На даний момент основним походженням ананасів, які імпортуються до Іспанії, все ще є Коста-Ріка, хоча інші країни, такі як Панама, Колумбія чи Домініканська Республіка, серед інших, також постачають ринок». Культивар є одною з головних іспанських компаній з імпорту та продажу екзотичних фруктів.

За словами Сандри Сітджар, витрати на виробництво ананасів і сьогодні залишаються дуже високими. «Дефіцит і дуже високі ціни на добрива продовжують залишатися проблемою. Витрати на логістику також. Вони падають для деяких джерел (країн) походження, але залишаються високими у випадку Коста-Ріки», – каже вона. «До цього ми можемо додати новий податок на CO₂, який судноплавні компанії можуть почати вводити з січня 2024 року».

Попит продовжує зосереджуватися на стиглих ананасах, на шкоду зеленим ананасам, які останні кілька років перебувають у вільному падінні. «У цей час, як це зазвичай буває після літніх місяців, попит трохи падає, а вихід більших обсягів штовхає ціни вниз», — каже менеджер з маркетингу цієї компанії.

«Цього року вплив Ель-Ніньо та все, що було згадано вище, призвели до того, що на ринки країн ЄС надходить менше фруктів, тому ціни не так сильно впали порівняно з попередніми роками. У найближчі тижні обсяги дещо покращаться, але ми очікуємо різдвяна кампанія з обмеженими обсягами, особливо для більших розмірів, як для зелених, так і для стиглих ананасів», – сказала Сандра Сітяр.

Враховуючи велику залежність України від європейського ринку та єврологістики, можна припустити, що ці тренди торкнуться українців безпосередньо ще до Нового року.

За матеріалами Freshplaza.com

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Підпишись на Infoindustry