Імпорт пестицидів у травні 2019 року

ІА”Інфоіндустрія” постійно слідкує за ситуацією на ринку засобів захисту рослин та з радістю ділиться щомісячними оглядами імпорту з своїми читачами та слухачами Agro FM.

Не секрет, що пестициди, які ввозять в Україні виготовляють у різних країнах. Якщо розглянути імпорт за країнами походження, то ми побачимо, що більше 3-х тисяч тонн пестицидів, що імпортувались на територію України у травні 2019 року, мають походження з Китаю, а це 31% всього імпорту.

Всього, у травні цього року, імпортовано близько 10 тисяч тонн засобів захисту рослин майже на 93 млн дол. США. У 2018 році аналогічні показники становили 8 тисяч тонн, вартістю 72 млн дол. США.

Відомо, що традиційний пік імпорт ЗЗР відбувається у березні місяці, а у квітні і травні — різко йде на спад. Проте, у травні 2019 (порівняно з квітнем) імпорт знизився лише на тисячу тонн.

Виходить, що питання проведення захисних заходів у травні-червні лишається таким же актуальним, як і в квітні. Цілком можливо, що на це вплинуло неочікуване нашестя шкідників чи мінлива погода з коливанням температурного режиму, що стимулювала розвиток патогенів.

Варто також звернути увагу на те, що приближалась пора збору зернових, а вологість у травні була досить високою. Тож зовсім не дивно, що частка імпорту десикантів у травні становить аж 21 % від усього імпорту пестицидів.

Звісно, що у травні 2019 року з усіх груп препаратів найбільше імпортували гербіцидів – їхня частка в загальному імпорті становить 43 % За аналогічний період 2018 року частка гербіцидів становила 45%. Ввезені у травні 2019 року гербіциди коштували близько 33 млн дол. США, а десиканти – майже 9 млн дол. США.

Частка фунгіцидів імпортованих у травні 2019 року становить 20 % вартістю більше ніж 25 млн дол. США. У травні минулого року імпортований об’єм фунгіцидів коштував трошки більше 17 млн дол. США.

Частка інсектицидів у травні 2019 року становила 8 % вартістю майже 11 млн дол. США, а у травні 2018 року об’єм імпорту інсектицидів становив 10 % в загальній структурі імпорту при такій же ціні.

Також багато імпортували у травні протруйників насіння — 6 % з усього імпорту. У минулому році об’єм імпоту протруйників становив лише 3 %.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry