Із м’ясного дешевшає лише свинина

Про ринок свинини у листопаді в тезах.

«Ринок свинини у листопаді жив у відповідності до звичних сезонних трендів: ціни закупівлі послаблювалися, а конкуренція за споживача на усіх ланках реалізації посилювалася. У відповідь на негативну цінову динаміку знизилися і темпи імпортної активності. Вплив звичних сезонних чинників, найімовірніше, збережеться і в грудні: хоча передсвяткового ажіотажу довоєнних років ніхто не очікує, оператори готуються до звичної активізації торгівлі у другій половині грудня», — такими підсумками листопада поділилася керівник аналітичного відділу Асоціації «Свинарі України» Олександра Бондарська.

– середня ціна закупівлі у жовтні склала 70,8 грн/кг з ПДВ (59,1 грн/кг без ПДВ) чи 1,96 дол. США у (1,63 дол. США/кг без ПДВ, відповідно) у валютному еквіваленті. Це на 4,7% чи на 2,9 грн/кг з ПДВ нижче ніж у жовтні.

– реалізація: за відгуками представників переробки негативну цінову динаміку на ринку живця та, відповідно, свинячих туш навпіл спричинило сезонне послаблення торгівлі. Вплив цієї тенденції та, відповідно, конкуренцію між постачальниками охолодженої свинини посилила менша за очікувану заготівельна активність з боку глибокої м’ясопереробки.

– імпорт свинини (УКТ ЗЕД 0203) у листопаді склав 677,7 тис. т сукупною вартістю 2,05 млн дол. США. Це втричі менше ніж місяцем раніше та на 41,4% менше ніж у листопаді 2022-го. Сукупний імпорт свинини за 11 місяців склав 12,6 тис. т, що в 3,7 разів менше ніж за аналогічний період минулого року.

– роздрібні ціни на свинину в листопаді відобразили зниження закупівельних: так, протягом останнього місяця осені середня ціна кілограма охолоджених напівфабрикатів зі свинини знизилася на 1,6% чи 3,25 грн/кг, а середня позначка місяця склала 204,4 грн/кг, що на 2,13 грн/кг чи 1% дешевше ніж у жовтні. Курятина та яловичина за аналізований період, навпаки, подорожчали: середні ціни за результатами листопада зросли на 1,7% та 1,4% відповідно проти попереднього місяця.

– передсвяткові очікування: хоча оператори ринку свинини утримуються від прогнозів, більшість гравців очікують, що напередодні свят торговельна активність має пожвавитись. Щодо впливу зміни дат святкування на перебіг реалізації одностайної думки немає: одні передбачають найвищу ринкову активність виключно у другій половині грудня, інші — вважають, що частина населення притримуватиметься старих дат святкувань, що підтримуватиме продажі на підвищеному рівні і на початку січня.

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Підпишись на Infoindustry