25.04.2025
Попри провідні позиції на світовому ринку добрив та суттєвий внесок у національну економіку, канадська добривна промисловість стикається з низкою викликів, які загрожують її глобальній конкурентоспроможності. Галузь забезпечує понад $42 млрд щорічного економічного ефекту та створює понад 118 тис. робочих місць по всьому ланцюжку постачання.
Канада виробляє одні з найменш вуглецеємних добрив у світі: виробництво калійних добрив супроводжується на 50% меншими викидами парникових газів порівняно з іншими країнами, а аміачні добрива — щонайменше на 30%.
Втім, на тлі зростаючої потреби у розширенні експортних ринків, внутрішні бар’єри стають серйозною перешкодою. Серед основних проблем — запровадження прямого ціноутворення на вуглець, що не характерне для більшості інших добривних юрисдикцій за межами ЄС. За підрахунками, вже зараз щорічне навантаження на канадських виробників сягає понад $200 млн, а до 2030 року може зрости до $410 млн. Водночас компанії не можуть перекласти ці витрати на споживачів через високу конкуренцію на глобальному ринку.
Серед інших викликів — загроза тарифів, торговельна нестабільність у відносинах з США, а також проблеми з логістикою: переповнені залізничні перевезення та регулярні страйки формують уявлення про Канаду як ненадійного торговельного партнера.
Фахівці закликають уряд негайно вирішити ці питання, аби зберегти національну добривну індустрію, підтримати фермерів і не допустити інфляційного тиску на споживачів.
Читайте нас у TelegramПов’язані теми: