Картопля на експорт: карантинні виклики та способи їх подолання

Українські картоплярі боротимуться з карантинними організмами з допомогою вітчизняних науковців.На прохання Української асоціації виробників картоплі науковці  Інституту захисту рослин НААН України підготували і провели семінар «Картопля на експорт: карантинні виклики та способи їх подолання». Мета заходу – підвищення агрономічних компетенцій картоплярських господарств, що ставлять перед собою  мету виростити якісну продукцію, гідну експорту до ЄС-країн.
Отримавши низку зауважень і порад із боку Держпродспоживслужби України щодо ймовірного ураження посівів вітчизняної картоплі карантинними організмами в рамках Х Голландсько-українського форуму з професійного картоплярства, УАВК вирішила подбати про підвищення кваліфікаційного агрономічного рівня господарств, які ставлять перед собою мету – вихід на європейський ринок і реалізація через торгівельні мережі якісної української товарної картоплі.

Співробітники ІЗР ознайомили виробників зі своїми напрацюваннями щодо способів виявлення і боротьби з основними карантинними організмами, в наявності яких європейська спільнота звинувачує українських колег, а саме: нематоди, раком картоплі, бурою та кільцевою гниллю.

Науковцям також було цікаво довідатися про винайдені виробниками профілактичні здебільшого біологічні способи боротьби з карантинними хворобами і шкідниками, зокрема вирощування в сівозмінах сидератів, нетривіальні способи застосування добрив тощо.
Підсумком зустрічі виробників і науковців стала домовленість подовжити співпрацю. УАВК має намір звернутися до Держпродспожислужби із клопотанням замовити Інституту захисту рослин розробку методів боротьби із карантинними організмами, які були озвучені в ході Голландсько-українського форуму радником-резидентом фітосанітарної служби по співпраці з ЄС Райвісом Гросбардісом.

Інфоіндустрія за матеріалами potatoclub.com.ua

Читайте нас у Telegram

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry