Колоборація системи управління земельним банком AgriChain Land та сервісу аналітики Vkursi Zemli

Плідна праця Держгеокадастру, функціонування електронної публічної карти з 2013 року, регулярні внесення змін до законодавства, без сумніву дають свої результати. В той самий час, накопичений тягар інформації до “діджитал ери” ведення агробізнесу та специфічні взаємовідносин з держорганами – створили відому на весь світ «українську земельну шахматку», провокують конфлікти агробізнесменів з пайовиками та започаткували занадто складний процес захисту прав на земельну ділянку.

Основною проблемою є «дивне» ставлення держави до обліку земель сільгосп призначення та ділового агро середовища, яке сформувалося в період високої прибутковості агробізнесу, часів коли ринки росли, ціни росли, а про пандемії бачили тільки в Голлівудських фільмах. Однак останній досвід показує, що ця тенденція змінюється, і все більше сільськогосподарських компаній починають проводити земельний аудит, скорочують розмах оренди земель, за які платити треба, а результатів — нуль та почали організовувати цілі підрозділи, які керують землею в десятки, а той в сотні тисяч гектарів. Часи «щось орендуємо, щось обробляємо» залишились в минулому. Звісно з процесом наведення ладу в даному питанні, допомагають професійні ІТ-рішення, спроможні оброблювати великий об`єм даних.

ІТ-компанія AgriChain постійно оновлює та доробляє свої рішення, і надає великого значення одному зі своїх флагманських продуктів — системі управління земельним банком AgriChain Land, адже кожен фермер знає, що агробізнес починається з ефективного управління основним сільськогосподарським активом — земельним банком.

На створення системи AgriChain Land пішло два роки, а процес вдосконалення є постійним, щоб забезпечити максимальний комфорт для користувачів продукту та створити додану вартість для бізнесу клієнтів, з перших місяців впровадження.

Одним із останніх покращень стало рішення про інтеграцію з сервісом аналітики та даних про земельні ділянки VkursiZemli. Сервіс може допомогти агробізнесу та громадам працювати використовувати інформацію про землю, їх власників та користувачів з відкритих державних реєстрів.

Відтепер користувачі AgriChain Land можуть отримувати дані реєстрів безпосередньо з системи. Інтерфейс для використання VkursiZemli знаходиться у розширеній формі картки ділянки на вкладці “Інформація з реєстрів”.

Вже впроваджений функціонал дає можливість отримувати найактуальнішу інформацію з:

— Публічної кадастрової карти України (ПККУ);

—  Державного земельного кадастру (ДЗК);

— Державного реєстру речових прав (ДРРП);

— Порталу нормативно грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення (НГО).

Ця інформація надходить напряму з серверів Міністерства юстиції України та інших державних відомств, тому всі дані актуальні в тій мірі, в якій актуальні дані в офіційних державних реєстрах.

Користувачі також можуть відстежувати зміни, як по окремій земельній ділянці, так і по контрагенту (пайовику). Саме цей інструмент підвищує безпеку земельного банку, який повідомляє користувачів системи про незаконні реєстраційні дії щодо ділянок. Оновлення та моніторинг даних у реєстрі є зручним та важливим інструментом аудиту експертів земельної служби у сільськогосподарських компаніях.

Завдяки інтеграції AgriChain та VkursiZemli, агробізнесмен отримує всі необхідні дані з єдиного «діджитал-вікна». Така співпраця не тільки розширює ефективний набір інструментів управління земельним банком, але також наводить порядок в документах та збільшує дохід компанії в цілому. Бізнес буде знати, що він орендує, що обробляє та який прибуток з цього може мати.

AgriChain та VkursiZemli – це гарний приклад співпраці українських IT-розробників, які об’єднуючи власні розробки, не на словах, а на ділі, долучаючись до реальних змін в аграрному секторі економіки держави.

Інфоіндустрія