Конференція тепличників в Енергодарі: курс на інновації та кооперацію

9 лютого в Енергодарі Запорізької області відбулася дуже важлива подія для овочівників регіону – Виставка-конференція «Сучасне тепличне господарство 2017», організована компанією «Інфоіндустрія» за підтримки проекту UHBDP, який своєю чергою, фінансується Міністерством закордонних справ Канади. До речі, проект реалізується в Запорізькій, Херсонській, Одеській, Миколаївській областях, його учасники – малі і середні виробники, компанії, які постачають фермерам посадковий матеріал, добрива. У цій програмі беруть участь також державні органи, фінансові інституції, громадські організації. В кожній із названих областей, проект має партнерську організацію, до якої аграрії можуть звернутися і одержати вичерпну відповідь на всі запитання. В арсеналі засобів проекту – практичні семінари, конференції, Дні поля, вебінари, індивідуальні консультації, інші форми підтримки.

В заході, що проходив в культурно-діловому центрі “Молодіжний” міста Енергодар, узяли участь близько двохсот фермерів та власників особистих селянських господарств із Запорізької області. Конференцію відкрили менеджер проекту Дмитро Ніколаєв та директор компанії «Інфоіндустрія» Дмитро Гордейчук.

«Головні проблеми дрібних українських аграріїв – низька врожайність, ізольованість від ринків збуту, доробка продукції, її зберігання, пакування. Але проект пропонує розв’язок цих проблем, – сказав у вступному слові Дмитро Ніколаєв. – Наша мета – посилення ваших можливостей, шляхом фінансової підтримки, підвищення рівня знань, застосування нових технологій, які допоможуть вийти на новий рівень. Дія проекту розпочалася в 2014 році, закінчується  в 2021 році, і я сподіваюсь, що до цього часу багато хто з вас, зможе отримати набагато кращі результати, ніж були на початку. Контрольні показники, яких хочемо досягти такі: 44 тисячі клієнтів, 50 тисяч тонн реалізованої продукції на 40 мільйонів доларів. Проте ми намагаємося розвивати проект шляхом розширення сервісів. Один із нових – журнал «Агроіндустрія», в якому ви можете знайти вичерпну інформацію щодо сучасних технологій, ринків збуту, нішевих культури, добрив, насіння, боротьби з хворобами. Проект не лише фінансує випуск цього журналу, а й готовий надати вам можливість підписатися на нього на пільгових умовах. Ще один новий сервіс, який зараз розробляється, – можливість купувати товари за знижками від провідних постачальників різноманітних добрив, насіння, метеостанцій та послуг. З допомогою Проекту ви матимете змогу одержувати ці послуги зі знижкою 25%. Сьогодні ми проведемо лотерею і той, хто витягне щасливий квиток, отримає від проекту код товару, за яким зможе отримати його зі знижкою завдяки компенсації від проекту. Є ще інноваційний фонд проекту, який із допомогою грантів підтримує компанії, які намагаються впроваджувати сучасні технології охолодження продукції, сортування, пакування, збереження довкілля. Конкурс проходив із листопада по грудень. До кінця лютого ми підведемо підсумки, котрі, я сподіваюсь, виявлять 4-5 переможців. Слідкуйте за новинками на сайті проекту, сподіваюсь що новий сезон буде набагато успішнішим за попередній», – наголосив менеджер проекту…

Під час пленарної частини конференції провідний фахівець по роботі з АПК Запорізької торговельно-промислової палати Борис Рахлін розповів про можливості об’єднання дрібних фермерів для продажу продукції, залучення товарних та грошових кредитів через спеціалізовані компанії, кооперативи, асоціації.

Виявляється, що вуглекислий газ СО2, – це ефективне добриво. Регулюючи його вміст у газовому середовищі теплиці, можна підвищити урожай на 15-20%. Про можливості такої технології розповів науковий співробітник компанії «Агросфера LTD» Олександр Гончаров.

Фермера із Вінниччини Олександра Джигу можна охарактеризувати як людину, котра бачить грунти і рослини буквально наскрізь. За кольором того й іншого, він може визначити, яких елементів їм бракує. Таких якостей він набув і завдяки природженому хисту агронома, і власним дослідженням. Він прочитав лекцію на тему: «Оптимізація живлення рослин та скорочення витрат на біопрепарати». «Піраміда достатку фермера залежить напряму від мікроорганізмів», – вважає Джига.

Представник ДП «Агроцентр ЄвроХімУкраїна» Сергій Машинник зупинився на перевагах інноваційних добрив і біостимулянтів під час вирощування овочевих культур. Бізнес-консультант, зі Львова Ігор Попко ознайомив учасників семінару з технологією з використанням дощових черв’яків. Старший викладач кафедри автоматики та робототехнічних систем Національного університету біоресурсів та природокористування України Тарас Лендел розповів про можливості енергоефективного керування електротехнічним комплексом теплиці. Комерційний директор компанії «Агрісол» Денис Миргород поділився практичним досвідом застосування біологічних засобів захисту рослин у закритому грунті. Виступили також Президент компанії «Інтегро» Антон Булигін, представник компанії «Ірригатор» Володимир Доненко, директор ТОВ «Центр ефективних технологій» Віталій Сімонов, доцент Таврійського державного агротехнологічного університету Антон Кашкарьов, відомий фахівець біоенергетичної сфери Володимир Бунецький, представник компанії «Агроадмірал» Олександр Тодоров.

«Учасники виявили великий інтерес до всіх тем, а висока явка на конференцію, вочевидь, пояснюється тим, що їм сподобався попередній захід, – підводить підсумок конференції директор компанії «Інфоіндустрія» Дмитро Гордейчук. – З їхніх грамотних запитань було видно, наскільки вони самі просунулися в технологічному плані. Своєю чергою, доповідачам також подобається працювати з такою підготовленою і зацікавленою аудиторією, яка буквально ловить кожне слово на льоту. Бо якщо ви подивитеся на аграрну карту регіону, то побачите, що територія навколо селищ Водяне, Кам’янка Дніпровська і Енергодар, насичена теплицями. Більшість із них примітивні плівкові споруди, але головне, що люди сповнені бажання працювати за такою технологією і вдосконалювати її. Нам приємно, що вся наша інформація лягла в дуже благодатний грунт і дасть добрі сходи. Сподіваємось, що й ця конференція стане помітним кроком у професійному зростанні аграріїв і незабаром представники цих господарств підвищать ефективність своїх виробництв, зможуть ефективно конкурувати і на внутрішньому, і на зовнішньому ринках. Потенціал нашого тепличного господарства тільки розкривається, досі ми були на екстенсивному шляху розвитку, бо вся продукція йшла на ринки ближнього зарубіжжя, зараз люди розуміють, що близький експорт, автомобільними партіями – не перспективний, а для того, щоб вийти на закордонні ринки – Європу, Азію – треба об’єднуватися в кооперативи, виробляти продукцію з високими якісними характеристиками, компонувати її у великі партії. А тому ставимо перед собою завдання навчити фермерів не лише сучасним технологіям, а й засадам кооперативного руху. Відчуваю, що досягти останнього буде найважче. Але шлях долає, той хто наполегливо працює. Наші люди дуже завзяті і наполегливі. Тож із нашою допомогою все здолають».

Наступна конференція проекту відбудеться 16-17 березня в Одесі. Тема – «Органічне землеробство».

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry