Круглий стіл Сингенти. Час для змін агротехнологій

Під час одного із заходів Сингенти відбулася дискусія між науковцями та виробничниками, щодо можливих трансформація технологій вирощування зернових культур.

Можна зробити наступні (тезисні висновки). Практичний та науковий погляд показує, що зміни клімату дозволяють зменшити норму висіву, але ретельно контролювати його глибину. 

Постало питання більш якісного припосівного внесення добрив. Ключовими є: азот, фосфор, калій, сірка, магній, кальцій. Необхідно враховувати не лише особливості грунтів, але й сортів.

Значні опади та коливання температури призвели до розповсюдження хвороб. Помітними проблемами були кореневі та прикореневі гнилі, снігова пліснява, плямистості листя у осінній та весняний час.

Контроль плямистостей ускладнюється їх розвитком за прохолодних температур, коли багато діючих речовин не є достатньо ефективними.

Зростає актуальність протруювання насіння системними інсектицидами за наявності значної присутності сисних шкідників. Це перший, досить потужний бар’єр від вірусних захворювань.

На практиці, в багатьох випадках необхідний комплексний протруювач, що здатен захистити від твердої і летючої сажки, фузаріозної і гельмінтоспоріозної кореневих гнилей, снігової плісняви, тифульозу, прикореневих гнилей, поширених в агроценозі, інших хвороб. 

При пізніх строках сівби необхідно враховувати фізіологічну дію протруйника.

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry