Мінагрополітики підписало з учасниками зернового ринку меморандум про співпрацю

Мінагрополітики підписало з учасниками зернового ринку меморандум про співпрацю в якому, зокрема, зафіксовано допустимі обсяги експорту зерна в 2018/2019 маркетинговому році.

Власне, ключові параметри уже відомі (8+8), я хочу лише зафіксувати тезу про те, що пошук компромісу та якісна професійна дискусія дозволили збалансувати інтереси внутрішніх споживачів та експортерів навіть у дуже складній ринковій кон’юнктурі.

Також у цьому році практика підписання меморандуму була дещо удосконалена та до підписантів приєдналися представники хлібопекарських організацій. Виробники ХБВ є одними із ключових споживачів продовольчої пшениці на внутрішньому ринку, тому логічно, що вони мають бути учасниками процесу, а не спостерігачами.

Щодо «другої вісімки», фуражної, ми маємо намір залучити до уточнення балансів представників галузі тваринництва. Це відбудеться після отримання фінальних якісних та кількісних параметрів врожаю.

8 млн тонн продовольчої пшениці – це менше, ніж було експортовано в минулому сезоні, однак через зростання цін на світових ринках у грошах ми не лише не втратимо, але можемо навіть перевищити минулорічний показник.

Інфоіндустрія

за матеріалами facebook.com

Читайте нас у Telegram

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry