Мінагрополітики подбає про чотири компоненти здорового харчування

Наразі, у Мінагрополітики розглядають чотири основних компоненти для забезпечення здоровим та безпечним харчуванням населення України – раціональне харчування, шкільне харчування, Farm to school, фортифікація харчових продуктів. Про це зазначив заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань підтримки фермерства й розвитку сільських територій Віктор Шеремета під час панельної дискусії «Здорове харчування  як система формування здоров’я нації», яка відбулася в рамках XVII Міжнародного економічного форуму «Львівщина – локомотив промислової революції України». Захід проходить у м. Львів 26-27 жовтня під патронатом Президента України Петра Порошенка.Участь у заході взяли представники Львівської облдержадміністрації, Мінагрополітики, Офісу підтримки реформ Мінагрополітики, Держпродспоживслужби, міжнародні експерти, представники бізнесу та громадських організацій.

«На Мінагрополітики покладено відповідальне завдання щодо забезпечення продовольчої безпеки держави, яка є важливою частиною економічної політики та стратегії України. Реалізація зазначених компонентів з поліпшення забезпеченості населення здоровим харчуванням надасть можливість, перш за все, змінити раціон харчування населення, що позитивно вплине на життєдіяльність, інтелектуальний розвиток та здоров’я суспільства загалом», – зазначив Віктор Шеремета.

Він також додав, що удосконалене забезпечення здоровим харчуванням стимулюватиме попит на продукцію українських виробників, збільшить споживання населенням молочних продуктів, овочів та фруктів українського виробництва, знизить споживання населенням продуктів із високим вмістом солі та транс жирів, знизить кількість захворювань, пов’язаних з дефіцитами окремих вітамінів та мікроелементів, внаслідок споживання їх в недостатньої кількості.

Довідково:

Раціональне харчування – має на меті розробку та поширення в учбових закладах низки освітніх матеріалів з рекомендаціями стосовно правильного харчування, методичних матеріали для вчителів, а також передбачається проведення лекцій для батьків та вчителів стосовно здорового харчування.

Шкільне харчування – запровадження для школярів щоденно порції молока, фруктів та овочів.

Farm to school – аналог програми, що успішно функціонує в США, головною метою якої є надання дітям знання про те, як вирощується сировина для виробництва харчових продуктів, як виробляються самі харчові продукти і в чому відмінність одного способу виробництва від іншого.

Фортифікація продуктів харчування – насичення продуктів харчування необхідними вітамінами та мікроелементами.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry