25.01.2021
Минулий 2019/20 МР ознаменувався найменшим показником обсягу світової торгівлі борошном за останні 4 роки – 10,8 млн тонн (14,4 млн тонн у пшеничному еквіваленті), хоча очікувалося 11,9 млн тонн.
Про це йдеться у статті Сергія Сакіркіна, голови ревізійної комісії ГС «Борошномели України», повідомляє ІА «Інфоіндустрія» з посиланням на ГС «Борошномели України».
Щодо ключових імпортерів пшеничного борошна експерт відзначив, що інформація про гарний урожай пшениці на Близькому Сході дає підстави припустити, що обсяги імпорту борошна Іраком в 2020/21 МР збільшаться незначно в порівнянні з минулим сезоном і складуть 1,5 млн тонн. «Однак 3 роки тому Ірак закупив майже 2 млн тонн. Збільшення обсягів закупівель Сирією не очікуються. Щодо Афганістану, навпаки, прогнозується збільшення імпорту до 2,5 млн тонн. Збільшення закупівель відносно обсягу минулого року планує також Узбекистан. Дещо збільшать закупівлі Ємен і Бразилія», – пише Сакіркін.
Традиційно найбільшим світовим експортером борошна залишиться Туреччина з прогнозованим обсягом 3,68 млн тонн, що аналогічно торішньому показнику.
Казахстан також планує наростити обсяги експорту продукції, що, в свою чергу, обумовлено планами Афганістану й Узбекистану збільшити закупівлі. У той же час щодо Аргентини прогнозується деяке зниження експорту.
Україні міжнародні експерти прогнозують зростання експортних відвантажень борошна в 2020/21 МР. «Однак, на мою думку, яка збігається з думкою більшості українських експортерів, дані прогнози є безпідставними, і в кращому разі буде відвантажено на експорт 200 тис. тонн борошна українського виробництва. При порівнянні показників експорту борошна в першому півріччі нинішнього сезону з результатами останніх років – це дуже оптимістичний прогноз», – вважає експерт.
Інфоіндустрія
Читайте нас у Telegram
Пов’язані теми: