Молекулярні біологи запропонували новий метод контролю попелиць

Після заборони класичних неонікотиноїдів в ЄС значно ускладнився кнтроль деяких шкідників, включаючи оранжерейну/персикову попелицю (Myzus persicae). Вчені запропонували “інсектицид” що буде небезпечним виключно для цього шкідника і не стане шкодити корисним комахам.

В основі нового рішення – РНК. Розробили його вчені з проєкту ViVe_Beet. Актуальність винаходу пов’язана з тим, що попелиця розносить посівами вірусні інфекції, здатні знизити врожайність цукрового буряку до 50%.

Для розробки свого рішення вчені виокремили кілька генів, що порушують процеси линьки попелиці чи призводять до передчасної гибелі. Для впливу на ці гени-мішені було створено дволанцюгову РНК, яку потім треба було зробити стійкою до розкладання під дією навколишнього середовища. В тепличних умовах вдалося досягти смерті 70% особин попелиці, що є дуже непоганим результатом.

Головна перевага технології РНК полягає в тому, що гени є одночасно універсальними та специфічними. Тобто такі біорішення будуть шкідливими лише для одного цільового об’єкта, та цим об’єктом може бути комаха, гриб, вірус, бактерія, тощо. 

Повідомляє AgroPages

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Підпишись на Infoindustry