24.11.2018
Фітосанітарний стан сільськогосподарських рослин 23 листопада 2018 року.
Незважаючи на зниження температури повітря, при обстеженні посівів озимої пшениці, ячменю та ріпаку в другій декаді листопада виявлено симптоми ураження 1-3% рослин септоріозом за розвитком хвороби 0,2%. Ознаки борошнистої роси спостерігались на 40% від обстежених площ озимини за ураження від 1 до 5% рослин із розвитком хвороби 0,2%. На кореневі гнилі хворіє 1-2% рослин, розвиток хвороби 0,1%. Гельмінтоспоріозом уражено 2%.
Подальший розвиток хвороб можливий у разі підвищення температурного режиму. Уражені посіви стануть джерелом для розвитку та поширення хвороб у наступному році.
Агрокліматичні умови та достатня кормова база сприяють заселенню та розмноженню мишоподібних гризунів, здебільшого полівок. Осередково на полях після колосових та просапних культур спостерігається розвиток курганчикової миші, колонії яких обліковують на 30% площ при середній чисельності 2-4 курганчики на гектар у Запорізькій, Миколаївській, Одеській Херсонській областях.
Аналіз матеріалів моніторингу, які надходять з областей, свідчать про загрозу пошкодження посівів озимих зернових та ріпаку. На площах озимої пшениці, розміщених після стерньових та непарових попередників, за нульового або мінімального обробітку ґрунту у Волинській, Житомирської, Кіровоградській, Київській, Луганській, Львівській, Сумській, Тернопільській, Херсонській, Черкаській, Чернівецькій областях подекуди нараховується 2-4, макс. 5 жилих колоній на гектарі. На 15-80% посівів озимого ріпаку заселено гризунами за чисельності 1-3 жилих колоній на гектарі у Сумській, Черкаській, Чернівецькій областях. Загроза підвищення чисельності та шкідливості мишоподібних гризунів в озимині підсилюватиметься подальшою міграцією їх з неорних земель. Багаторічні трави, неорні землі заселені гризунами на площі 40-100% по 2-5, макс. 6-8 (Волинська, Житомирська, Івано-Франківська, Київська, Рівненська, Тернопільська, Чернівецька обл.) жилих колоній на гектарі. У господарствах усіх форм власності за надпорогової (3-5 і більше жилих колоній на гектар) чисельності гризунів продовжують проводити винищувальні заходи дозволеними до використання родентицидами.
Надалі загроза пошкодження озимих культур, багаторічних трав і насаджень зберігатиметься повсюди, що вимагає проведення моніторингу їх чисельності та при потребі – проведення захисних заходів.
Інфоіндустрія за матеріалами consumer.gov.ua
Читайте нас у TelegramПов’язані теми: