На Львівщині — черговий спалах АЧС

16 серпня до  Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області надійшло оперативне повідомлення про загибель свиней у ТзОВ «Галичина - захід» с. Кавсько Стрийського району Львівської області. У зв’язку з цим фахівці ветеринарної медицини Львівської області невідкладно виїхали на цей сільськогосподарський свинокомплекс для проведення комплексу заходів із встановлення причини загибелі поголівя та вжиття подальших заходів.

Так, у рамках інспектування підприємства у той же день ветеринари відібрали патологічний матеріал від загиблих тварин, який був надісланий на дослідження до Львівської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби. За результатами лабораторних досліджень у зразках патматеріалу виявлено збудник африканської чуми свиней (АЧС) — звіт про результати дослідження від 17.08.2019 № 001229 п.м./19.

З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалаху АЧС та проведення епізоотичного розслідування до місця події відряджено групу спеціалістів Держпродспоживслужби на чолі з Головним державним ветеринарним інспектором України Борисом Кобалем.

Крім того, за ініціативою Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області з метою координації дій з локалізації та ліквідації спалахів АЧС 17.08.2019 проведено засідання державних надзвичайних протиепізоотичних комісій при Стрийській районній державній адміністрації  та при Львівській обласній державній адміністрації, рішеннями яких затверджено план з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичного осередку, зон захисту та нагляду.

Наразі в осередку захворювання вживаються заходи з локалізації та недопущення поширення збудника АЧС.

Інфоіндустрія