11.07.2019
Повсюди агрокліматичні (підвищена температура та низька відносна вологість повітря) умови звітного періоду вплинули на розвиток і поширення хвороб рослин на полях.У посівах озимих та ярих колосових культур стримувався розвиток та поширення хвороб на колосі, а саме фузаріозу, септоріозу, гельмінтоспоріозу, оливкової плісені та альтернаріозу, якими охоплено 0,5-4, макс. в осередках Вінницької, Закарпатської, Івано-Франківської, Київської, Кіровоградської, Сумської та Чернівецької відповідно 10 та 26% колоса (септоріоз, фузаріоз). Летуча сажка проявилась переважно в господарствах Волинської, Дніпропетровської, Кіровоградської, Тернопільської, та інших областей на 0,2-2% рослин ярого ячменю. Скрізь, де рослини уражені кореневими гнилями, має місце білоколосість. Осередково в західних та північних областях Полісся на вівсі виявлено червоно-буру плямистість, якою уражено 8-15%рослин (Закарпатська, Чернігівська обл.),захворювання охопило листя середнього і верхнього ярусів. У посівах кукурудзи в господарствах Чернігівської, Чернівецької областей на 0,5-3, виявлено пухирчасту сажку, 3-10% рослин гельмінтоспоріоз.
У посівах гороху поширюються септоріоз, аскохітоз, пероноспороз, церкоспороз, фузаріоз.
У посівах цукрових буряків відмічається розвиток церкоспорозу, де ним уражено до 3% рослин (Тернопільська обл.). Осередково до 5% рослин хворіє на фомоз, пероноспороз, рамуляріоз, кореневі гнилі. Від комплексу хвороб рослини оздоровлюють дозволеними препаратами.
На 10-80% площ 2-20% рослин соняшнику хворіють на пероноспороз, фомоз, альтернаріоз, септоріоз.
На картоплі з хвороб виявляють фітофтороз, макроспоріоз, альтернаріоз, антракноз, інші. Захист овочевих культур проводять дозволеними препаратами у відповідності з санітарними вимогами.
З хвороб плодових культур найпоширеніші парша, борошниста роса, плодова гниль, клястероспоріоз. У плантаціях винограду розвиваються оїдіум, мілдью (в осередках Херсонської обл. уражено 10% грон).
Інфоіндустрія за матеріалами consumer.gov.ua
Читайте нас у TelegramПов’язані теми: