На Вінниччині зафіксовано масову загибель птахів

У Вінницькій області на підприємстві «Хутір» (Немирівський район) було зареєстровано загибель птахів яєчного напрямку. Про це повідомила Держпродспоживслужба.

Згідно з оперативною інформацією Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області 18.01.2020 в ПП «Хутір» (С. Бугаков Немирівського району Вінницької області) була зареєстрована загибель птиці.

 Рішенням головного державного ветеринарного інспектора Вінницької області від 18.01.2020 № 02/01 до з’ясування обставин загибелі птиці і встановлення діагнозу були введені карантинні обмеження на 72 години.

 При дослідженні відібраних проб біоматеріалу в Державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (м Київ) 19.01.2020 встановлено діагноз грип птиці (звіт про результати дослідження № 000453 п.м. / 20 від 19.01.2020).

 За попередньою інформацією в ПП «Хутір» станом на 01.01.2020 містилося близько 98 тис. голів птиці яєчного напрямку.

 З метою координації дій по локалізації та ліквідації спалаху грипу птиці та проведення епізоотичного розслідування до місця події направлено групу експертів Держпродспоживслужби і Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи.

 На 20.01.2020 заплановано засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Немирівській районній державній адміністрації, рішенням якої буде затверджений план щодо ліквідації захворювання, визначено межі епізоотичного вогнища, зон захисту та нагляду.

 В осередку захворювання вживаються заходи щодо локалізації та недопущення розповсюдження збудника грипу птиці. Зараз, відповідно до вимог Інструкції з профілактики та ліквідації грипу птахів, зразки біоматеріалу будуть спрямовані для проведення відповідних досліджень і зберігання в міжнародну референс-лабораторію.

 Ситуація перебуває під контролем Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області.

Інфоіндустрія