Напруга у відносинах з Республікою Білорусь зростає, прибули керівники хімзаводів

В Україну прибула делегація вищого керівництва заводів виробників мінеральних добрив з Білорусі.

Директори ВАТ «Гомельський хімічний завод» та заводу ВАТ «Гродно Азот» відвідали українську столицю за запрошенням українських покупців, агроасоціацій та постачальників добрив. Як стало відомо Інфоіндустрії, приводом для запрошення стало занепокоєння зривом поставок добрив селянам та недопущення недобросовісної конкуренції з боку інших виробників, в тому числі тих, хто ініціював розслідування Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі стосовно обмеження імпорту добрив в Україну.

За словами Олега Величко, керівника компанії «БНХ Україна», що є прямим постачальником білоруських добрив в Україну, метою візиту буде проведення ряду зустрічей із покупцями добрив, представниками аграріїв, очільниками відповідних установ та організацій, які мають відношення та вплив на стан ринку добрив в Україні.

Український ринок щороку споживає біля 17% білоруських добрив (до 730 тис. тонн). Традиційно це калійні та NPK добрива. Частка азотних та комплексних добрив з Білорусі в загальному імпорті складає 21,6% (2018 рік). Білоруські заводи мають сталі та надійні партнерські зв’язки з українськими агровиробниками, навіть великі агрохолдинги купують білоруські добрива напряму, без посередників, за конкурентними, світовими цінами.

«Вісті з України щодо порушення розслідування стосовно імпорту добрив ми сприйняли з великим сумом та розчаруванням, адже завжди ставили за мету постачати в Україну добрива найвищої якості, вчасно, та з в повному обсязі. Після створення дефіциту добрив на ринку України, що був спричинений ембарго на російські добрива, ми доклали великих зусиль, збільшивши постачання в Україну, іноді зменшуючи долю інших експортних ринків. Нам не зрозуміла політика дружньої сусідньої держави щодо обмеження економічних та торговельних зв’язків, на прикладі останнього розслідування щодо імпорту добрив. Ми готові до діалогу та сподіваємось на підтримку і розуміння як з боку влади, так і збоку наших покупців» – наголосив директор ВАТ «Гомельський хімічний завод», Дмитро Черняков.

Делегація в складі директорів Гродно Азот, Гомельського хімічного заводу та представництва Белнефтехім пробуде в Україні протягом двох днів, плануючи відповісти на будь-які запитання учасників ринку та представників влади стосовно імпорту білоруських добрив та подальшої співпраці з метою недопущення порушення торгівельних та партнерських зв’язків.

27.08.2019      Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry