Настрої представників промислового свинарства обережно позитивні

Асоціація «Свинарі України» періодично здійснює зріз настроїв представників промислового свинарства України. Підсумками відповідного опитування діляться аналітики галузевого об’єднання.

 

Третина промислових свиногосподарств очікує, що галузь свинарства у наступні пів року відновлюватиме втрачені потужності. Таку думку висловили 44 з 135 опитаних свиногосподарств, які на початок 2024-го сукупно утримували близько 80% поголів’я промислових свиноматок та репрезентували понад 65% промислової пропозиції свинини тогоріч. Понад половина згаданої вибірки вважає, що упродовж другого-третього кварталів поточного року, ринкова ситуація для операторів промислового свинарства буде сприятливою.

 

Не дивлячись на такі позитивні оцінки, підприємства-респонденти здебільшого (понад 62% опитаних) не квапляться оголошувати про амбітні плани нарощування виробничих потужностей, а обирають роботу в штатному режимі.

 

«Близько чверті учасників моніторингу настроїв свиногосподарств заявляють про свою готовність збільшувати маточне та/чи загальне поголів’я, в тому числі відновлювати втрачене через економічні та епізоотичні ризики. Крім цього, щонайменше одне з шести свиногосподарств налаштоване на покращення власних виробничих та економічних показників завдяки запровадженню нових технологічних рішень та сучаснішого обладнання, розвитку суміжного виробництва та/чи вертикальної інтеграції. За орієнтовними розрахунками втілення озвучених планів дозволить відновити виробничі можливості вітчизняного свинарства на 7–10%, тоді як фактичні втрати за різними оцінками коливаються від 15% до понад 30%. Утім, обережність операторів ринку свинини після численних викликів минулого року можна зрозуміти, адже загальна ситуація в країні, галузеві ризики та брак кадрів змушують ретельно обдумувати будь-які інвестиції. Разом із тим, така поміркованість, навпаки, може закласти підґрунтя для сталішої реабілітації галузі», — коментують в аналітичному відділі Асоціації «Свинарі України».

 

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry