Нові гібриди пшениці, новий фунгіцид і розгортання по соняшнику: BASF про подальші кроки в Україні

Доповідь Лівіо Тедескі, першого Віце-Президента департаменту Agricultural Solutions BASF у країнах Східної Європи, Середнього Сходу, Африки та СНД під час прес-конференції 31 липня 2019 р. у Києві була присвячена подальшим інноваційним продуктовим пропозиціям для Європейських ринків і України, як одного з ключових у Європі. Інфоіндустрія наводить доповідь у повному обсязі.

<…>

Хочу нагадати вам, що ми поглинули дуже хороший бізнес з бавовни, який розташований в Греції та Туреччині, і ми так само поглинули компанію з виробництва насіння ріпаку, продукція якої охоплює всі східноєвропейські країни, зокрема і Україну.

Я так само хочу глянути в майбутнє. Андрій <Касьян – керівник департаменту Agricultural Solutions BASF в Україні> уже згадав деякі інноваційні продукти, наприклад, Priaxor и «блокбастер» – Architect, які ми запустили минулого року, і які ми зараз намагаємось запустити в інших країнах Європи.

Я хочу дати вам загальний огляд того, що ми будемо робити протягом наступних 3-5 років, і чого нам треба ще чекати. Україна – надзвичайно важливий для нас ринок з багатьох причин. В Європі надзвичайно важливими є культури зернові (пшениця), ріпак, соя, соняшник, і, звичайно, інші, більш спеціалізовані культури. Вони всі представлені і в Україні. Та Україна – одна з лідерів в усіх культурах. І ми сильно сподіваємось на розвиток ринку в Україні, <хочемо> розвивати його в Україні, але ми сподіваємось і на досвід, який має сама Україна.

Отже, давайте подивимось, що в нас буде відбуватися в розвитку хімічних речовин. Коли ми говоримо про Revysol, наш фунгіцид, це буде революційна нова технологія, яка забезпечить стабільність зростання і зернових і інших культур. Вона зможе не тільки протистояти основним захворюванням, але водночас це буде хороший інструмент, щоб посилити стійкість рослин до зміни клімату. Ми вже зареєстрували Revysol на європейському рівні – як діючу речовину, і ми підходимо зараз до реєстрації самого продукту. В Об’єднаному Королівстві ми вже отримали згоду на нашу формулу, за 2-3 місяці до запланованого терміну. Це пов’язано з тим, що  регулятор було дуже добре ставиться до нової формули, нової молекули. І це в ті часи, коли отримати таке ставлення все складніше. Це стало для нас дуже зручним моментом, щоб представити цей препарат всьому ринку. Ми переконуємось, що ми обираємо молекули з найкращими «регуляторними» характеристиками і при цьому не йдемо на компроміс з біологічними властивостями й іншими перевагами для фермерів.

Ми будемо представляти ще два інші фунгіциди, не тільки Revysol, один додатковий гербіцид, і один додатковий інсектицид. Ще кілька біологічних продуктів буде представлено на початку 2020-х років. І це не єдине, чим ми займаємось.

Ми займаємось також підготовкою одного з найбільших та інноваційніших проектів, якщо говорити про пшеницю. Це буде гібрид пшениці. Ми розуміємо, що Україна в цьому питанні буде дуже важлива. У нас тут діє одна із 7 селекційних станцій. Україна буде не лише отримувати переваги від розвинутого продукту, а й докладатися своїми селекційними знаннями та генетичними здобутками у створення гібриду. Якщо подивитися на урожайність пшениці протягом останніх років, ми бачимо, що після великого підвищення врожайності, коли говорити про середні показники в Європі, Західній Європі, де показники дещо вищі, врожайність не підвищується попри біологічний потенціал культури. І навіть з тим, що ми використовуємо найкращі засоби захисту рослин, надто важко збалансувати всі умови для отримання потенційної врожайності, тобто більше 8 тон на гектар в середньому. У технологіях гібридів пшениці, зважаючи на те, що буде різна варіативність, через те, що вони будуть адаптуватись до природних і погодних умов, ми зможемо розбити цей бар’єр і дати більшу врожайність, показати більшу прибутковість. Ми будемо продовжувати розвиток і вже перші види будуть доступні в Європі в 2020-х роках. Ми сфокусуємось на декількох ключових країнах – Франція, Німеччина, Польща та Україна. І Україна буде щільно залучатися до розвитку цих нових гібридів, зокрема з’являться конкретні гібриди для українських погодних умов.

Ось ще одна важлива інновація, що є результатом того, що ми поглинули компанію, яка працює з ріпаком. Ріпак часто чергується в посівах з соняшником. Соняшник – так само одна з важливих культур для Європи, подібно до України. І ми розуміємо, що наша пропозиція буде неповна як щодо соняшника. Можливо, ви вже читали щодо укладеної угоди з Euralis, ви вже знаєте, що ми будемо працювати з різними видами соняшникового насіння в рамках технологічного підходу Clearfield, тобто нарощувати свою присутність тут і розширювати портфелі пропозицій. Ми будемо працювати з новими видами насіння і пропонувати повне завершене рішення для виробників. <…> Це зробить нас «партнером за вибором» – для розвитку в регіоні. В нас буде конкретний, найбільш підходящий портфель для розвитку і вирощування культур в Україні.

На прохання журналістів розкрити деталі нового гібриду пшениці, пан Тедескі розповів:

Ми плануємо представити його в 2024 році для основних європейських країн – Франції, Німеччини, України, Польщі та Об’єднаного Королівства. Проте, нам ще важко побачити, як буде виглядати фінальний гібрид. Селекція триває багато років, виведення виду триває певний період. Ми вже починаємо робити це для того виду, який з’явиться в 2023 р., але потім, протягом 3-4 років відбудуться широкі вдосконалення. <…> Основні риси, які ми хочемо побачити, це, перш за все, більша врожайність, ніж та, що існує зараз. Ми поставили такі рівні врожайності, які впевнено забезпечать реальну економічну вигоду для переходу на наш гібрид пшениці. Ми так само дивимось на більшу стійкість до змінності погодних умов. Останнім часом ми бачили різні екстремальні показники погодних умов. Це означає, що ви не можете чітко спланувати, які засоби захисту ви будете використовувати. Коли ми виводимо певний гібрид, ми перш за все будемо переконуватись, щоб він максимально стійкий до погодних умов – навіть без застосування якихось хімічних речовин.  Плюс ми так само дивимось на додаткові якості, важливі для подальшої промислової обробки, наприклад, для хлібопічної промисловості. Ми звертаємо увагу на властивості зерна, яке має бути ефективним. Ми намагаємось об’єднати всі ці риси.

 

 

 

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry