Огляд поширення шкідників на минулому тижні

Погодні умови звітного періоду характеризувалися плюсовими показниками вдень та незначними приморозками вночі. Переважала хмарна та малохмарна погода з незначними опадами у вигляді дощу. Негативних явищ, які могли б спричинити загрозу посівам озимих культур не спостерігалося. Стан посівів озимих культур характеризується переважно як добрий та задовільний.У посівах озимих зернових та ріпаку. Зокрема, в Дніпропетровській, Запорізькій, Одеській, Миколаївській, Херсонській областях Степу, подекуди Лісостепу в озимині, розміщеній після стерньових попередників, продовжується живлення личинок хлібної жужелиці за чисельності 0,2-2, макс. в осередках (Запорізької, Херсонської обл.) 2,6- 3,5 екз. на кв.м., які пошкодили 2-8% рослин. Розвиток шкідника відбувається осередково. В разі підсіву на ослаблених та зріджених посівах озимих ярими зерновими колосовими культурами личинки фітофага харчуватимуться їх сходами. В теплі сонячні дні відмічено заселення озимих хлібними блішками, злаковими мухами, цикадками.
У південних областях у посівах зернових культур відмічається відновлення живлення гусениць озимої совки. У Запорізькій, Івано-Франківській, Луганській та Сумській областях за прогрівання ґрунту активізувалось переміщення перезимувалих личинок ґрунтових шкідників (дротяники, несправжні дротяники, личинки травневих хрущів) у верхні шари ґрунту. Заселення шкідниками виявлено на 4-8% обстежених площ. У Луганській, Одеській, Харківській областях відмічається вихід жуків піщаного мідляка та заселення ним прикрайових смуг озимих зернових. Скрізь існує ймовірність осередкових значних пошкоджень ярих зернових, сходів ранніх просапних культур.
Захист озимих зернових за надпорогової чисельності фітофага (понад 3-4 і більше личинок жужелиці на кв.м) та інших фітофагів здійснюється через обприскування посівів дозволеними до використання інсектицидами.
У Степу клоп шкідлива черепашка знаходиться в місцях зимівлі чисельністю 0,5-1екз. на кв.м (Донецька, Одеська обл.). Надалі за прогрівання листяної підстилки до 10-12ºС повсюди клопи переміщуватимуться на її
поверхню.
В Запорізькій, Миколаївській, Одеській областях посіви озимого гороху (фаза розвитку культури 3-5 пар листків) заселяють жуки піщаного мідляка. Ними на 5% обстежених площ за середньої чисельності 0,5-4 екз. на кв.м пошкоджено до 2% рослин.
У південних, подекуди центральних областях в теплі сонячні дні відростаючі багаторічні трави заселяють та пошкоджують бульбочкові довгоносики, які за чисельності 0,3-1 екз. на кв.м пошкодили до 2% рослин.
За чисельності 5-8 жуків на кв.м посіви обприскують дозволеними до використання інсектицидами.
В Дніпропетровській, Запорізькій Київській, Одеській, Тернопільській та Херсонській областях посіви культури заселяють жуки прихованохоботників, хрестоцвітні блішки.

 Інфоіндустрія за матеріалами ДПСС

Читайте нас у Telegram

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry