ООН пропонують переглянути рішення про заборону транзиту білоруських добрив через Литву

Комітет Організації Об’єднаних Націй закликав уряд Литви переглянути рішення про заборону транзиту білоруських добрив через брак органіки в Африці та Латинській Америці.

Більшість білоруського експорту добрив становила продукція компанії «Білоруськалій», яка вивозилася за кордон через Клайпедський порт залізницею через Литву. Але остання призупинила транзит «Білоруськалію» у лютому минулого року, пославшись на міжнародні санкції та ризики для національної безпеки.

При цьому в січні Єврокомісія розпочала консультації щодо коригування санкцій проти РБ, зокрема передбачивши виняток для добрив.

В ООН зазначили: «Комітет, як і раніше, стурбований недавніми заходами, вжитими державою для запобігання транспортуванню калійних добрив з РБ до третіх країн Африки та Латинської Америки, що негативно позначилося на продовольчій безпеці. Комітет рекомендує державі переглянути ці заходи, що впливають на ціни на добрива та продовольчу безпеку в третіх країнах».

Раніше заява заступника міністра комунікації уряду Литви Лорети Маскаліовене про те, що РБ продовжує ввезення підсанкціонованих добрив викликала хвилю коментарів політиків і профільних відомств країни.

Президент Литви Гітанас Науседа розповів, що незабаром буде ухвалено десятий санкційний пакет Євросоюзу, який ще більше посилить тиск на РФ. Що ж до білоруських добрив, то, за його словами, причина через яку білоруські компанії так просто оминають санкції – в обмеженнях, запроваджених для контролю перевірок.

 

Інфоіндустрія за матеріалами logist.today

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry