OSTCHEM запустив виробництва КАС на базі Рівнеазот

Виробництво побудоване на базі ПрАТ «Рівнеазот». Його потужність складає 300 тис. тонн КАСу на рік.

OSTCHEM, який об’єднує підприємства азотного бізнесу Group DF Дмитра Фірташа, запустив новий сучасний цех з виробництва карбамідо-аміачної суміші (КАС). Проект реалізований на базі ПрАТ «Рівнеазот» та орієнтований насамперед на фермерів західних регіонів України. Потужність нового виробництва – 300 тис. тонн на рік.

У лютому-березні 2024 року було завершено промислові випробування нового виробництва та тестування якості продукції, випущено перші 100 тонн КАС, стартували відвантаження продукції фермерам для весняної посівної.

Запуск виробництва КАС на «Рівнеазоті» – вже другий етап масштабної інвестиційної програми, що реалізується OSTCHEM. Програма передбачає поступове збільшення потужностей з виробництва найпопулярніших в Україні видів добрив – КАС та карбаміду. На першому етапі реалізації програми виробництво КАС потужністю 1 млн тонн було запущено на Черкаському «Азоті».

Новий промисловий майданчик буде інтегрований з іншими цехами «Рівнеазоту» та стане частиною загального виробничого циклу, що вплине на собівартість готової продукції та збільшить її конкурентоспроможність. Реалізація інвестиційного етапу проекту стартувала на початку 2023 року, термін реалізації становив 10 місяців.

«Ми планомірно слідуємо затвердженій Стратегії розвитку азотного бізнесу, яка передбачає розвиток виробничих потужностей з урахуванням найсучасніших рішень хімічної індустрії. Мета – зміцнення позицій OSTCHEM в Україні та Східній Європі. За рахунок більш ефективного використання виробничих потужностей та синергії різних виробництв ми й надалі робитимемо вітчизняний продукт більш доступним для аграріїв. На тлі логістичних проблем імпортерів, пов’язаних із блокадами доріг до ЄС, проекти із запуску нових виробництв добрив в Україні стають ще більш значущими та актуальними з точки зору продовольчої безпеки всієї країни», – зазначив Сергій ПАВЛЮЧУК, керівник виробництва азотного бізнесу OSTCHEM.

За матеріалами Group DF

 

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry