ОТГ будуть залучені до справи відновлення зрошення на Херсонщині

Директор Інституту зрошуваного землеробства НААНУ Раїса Вожегова на конференції «Інноваційна іригація. Чи наступить ера відродження», яка була організована УАК в рамках виставки ІнтерАгро-2020, розповіла про нові проекти, які сприятимуть розвитку зрошення на Півдні. Про це пише «Інфоіндустрія».

Південь – зона ризикованого землеробства в Україні, говорила Раїса Вожегова. За спостереженнями Херсонської метеостанції середньорічна температура в регіоні за 20 років збільшилася на 2 градуси, в липні-серпні на 4 градуси, це дуже великий стрибок, від цих змін в першу чергу страждає АПК. Стоїть питання відновлення зрошення, підвищення його ефективності. Кількість опадів зменшується, останнім часом 70-80% із них носять непродуктивний характер, це або зливи, або невеличкі опади, які не доходять до кореневої системи. Вона розраховує, що до розвитку зрошення приєднаються  ОТГ, які зможуть залучати навіть іноземні інвестиції.

Дольова участь громад у цих проектах має бути не менше 30%, в цьому році Херсонська ОДА разом із інститутом та вісьмома ОТГ підготували такий проєкт і подали на конкурс. Його мета розробка інституційного середовища для відновлення зрошення та залучення інвестиційних ресурсів для реконструкції зрошувальних систем, активізації інноваційних процесів, підвищення конкурентоспроможності регіону. Реалізація такого проекту дасть змогу одержувати з одного га поливної площі на 1,5-2 тис дол більше, ніж на богарних, це сприятиме поповненню бюджету територіальних громад. У нас в країні є всі можливості, щоб збільшувати площі зрошуваних систем, підсумувала Раїса Вожегова.

Інфоіндустрія