Павло Коваль: “Енергетичні інвестиційні проекти стають крос-галузевими…”

Українська аграрна конфедерація продовжує організовувати заходи, присвячені розвитку АПК та інвестиційним проектам в Україні. Цього разу в офісі компанії «AgroGeneration» було організовано круглий стіл на тему: «Бар’єри в реалізації проектів біогазових комплексів», співорганізаторами якого виступили ВГО «Українська аграрна конфедерація», компанія «Ecodevelop», Департамент агропромислового розвитку та Департамент екології та природних ресурсів Київської обласної державної адміністрації.На думку генерального директора УАК Павла Коваля, енергетичні інвестиційні проекти стають крос-галузевими: в них поєднується біоенергетика та сільське господарство, або житлово-комунальне господарство та енергетика. На перетинах цих галузей виникають синергетичні ефекти, а успішна реалізація інвестиційних проектів охоплює одразу три аспекти – економічний, екологічний та соціальний. Враховуючи важливість цих аспектів, Українська аграрна конфедерація й надалі всебічно просуватиме інвестиційні проекти. Павло Коваль розповів, що ринок Європи та США насичений інвестиційними проектами, які вирішують саме соціальні та екологічні проблеми. Натомість в Україні є час, щоб вийти на оптимальні економічні показники.

– Ці три ефекти – трендові й саме на них звертають увагу системні інвестори. Жахлива статистика – наші міські звалища відходів дорівнюють території Молдови. Але це стратегічна сировина, яка при smart- підході може давати значний дохід і стати крос-галузевим проектом, – переконаний Павло Коваль.

Директор департаменту агропромислового розвитку Київської обласної держадміністрації Сергій Шупик на власному досвіді переконався у перевагах біогазової станції, яка почала роботу в Баришівському районі. Адже плюси для аграріїв ці відновлювальні технології дають безмежні. Тому він прагне, щоб саме Київська область стала лідером у розвитку біогазових ноу-хау.

За словами директора ТОВ «Ecodevelop» Сергія Шпака, їх компанія намагається зробити все можливе для розвитку біогазових технологій в Україні. Він розповів про 4 основні проблеми, які можуть стати перепонами для майбутніх інвесторів. Це, зокрема, необхідність розробки детального бізнес-плану майбутнього проекту, який має враховувати навіть якість сировини, яку перероблюватиме установка. Інші питання – правильний вибір земельної ділянки, супровід по документам, підключення до «зеленого тарифу», а також залучення інвестицій. Тобто, за комплексного та зваженого підходу бар’єри у реалізації біогазових проектів можна легко подолати.

Сергій Шпак вважає, що жодне з джерел альтернативної енергетики не дає такого ефекту, як біогазовий комплекс. Наприклад, станція потужністю в 1 МВт може генерувати дохід в 1 млн євро на рік без урахування експлуатаційних витрат. Це чистий дохід за «зеленим тарифом». Тобто – 90 тисяч євро на місяць операційного доходу, або 3 тисячі євро в день.

– Ми робимо бізнес-плани для компаній, які думають про свій розвиток на 2-3 кроки вперед. Адже стратегічна мета «Ecodevelop» – створити в Київській області ряд успішних проектів та створити енергетичні кооперативи, які нині дуже популярні та численні в Європі, – зауважив Сергій Шпак.

Під час круглого столу «Бар’єри в реалізації проектів біогазових комплексів» були також окреслені питання інвестування проектів та програми кредитування будівництва біогазових комплексів, а також особливості їх підключення до електромереж та отримання «зеленого тарифу».

На думку комерційного директора ТОВ IKNET Юрія Подоляка, біогазові ноу-хау – єдиний ринок, який стрімко розвивається, і на якому можна працювати винятково легітимно. Особливо, під час процедури відведення землі чи отримання «зеленого тарифу».

Учасники круглого столу були одностайні: попри всі бар’єри в реалізації біогазових комплексів – відсутність комплексного підходу та консалтингових послуг у цьому сегменті, монополізацію енергетичного ринку, прогрес впровадження біогазових ноу-хау в Україні очевидний. Адже біогазові технології дають можливість максимально здешевити виробництво, вирішуючи при цьому екологічні проблеми щодо органічних відходів, значно збільшивши прибутки.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry