Погода допомагає збирати, але так само заважає сіяти

На половині площ під сівбу озимини триває та поглиблюється ґрунтова посуха.

У другій декаді вересня агрометеорологічні умови в Україні були цілком задовільними для завершення вегетації пізніх рослин. Даний факт у своєму огляді зазначили фахівці Укргідрометеоцентру, сповіщає АПК-Інформ.

«Сонячна погода сприяла збиранню пізніх сільськогосподарських культур, кукурудзи, сої, соняшнику, гречки, проса, а також накопиченню цукрів у коренях буряків», – зазначили фахівці.

Також вони нагадали, що протягом декади тривала сівба озимих культур і на раніше засіяних площах відмічалося проростання зерна та утворення сходів. При цьому на окремих площах східних областей зерно озимої пшениці через дефіцит опадів та брак продуктивної вологи у верхніх шарах ґрунту не проростало впродовж 20 днів.

«Умови для накопичення вологи в ґрунті, як і в попередній період, залишалися вкрай несприятливими. Спостерігається тривалий дефіцит опадів – у середньому 30-40 днів на більшості території ефективних опадів майже не було або ж їх кількість була недостатньою для формування достатнього зволоження ґрунту. За експертною оцінкою, на 50-60% площ під сівбу озимини триває та поглиблюється ґрунтова посуха», – йдеться в огляді.

Так, станом на 20 вересня запаси продуктивної вологи в орному шарі ґрунту під озимими культурами на більшості площ, призначених під посів озимих культур, залишалися недостатніми (11-20 мм) та незадовільними (менше 10 мм продуктивної вологи). На багатьох площах південних, окремих площах Кіровоградської та Харківської областей 0-20 см шар ґрунту був зовсім сухий.

Лише в Чернівецькій, Івано-франківській, Закарпатській, на багатьох площах Волинської, окремих площах північних, Вінницької, Полтавської, Дніпропетровської, Харківської областей, де відмічалися локальні дощі, були достатніми та оптимальними.

 

 

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry