Польща та інші країни ЄС з 9 листопада почнуть регулювати ціни на добрива

Польській Уряд намагається стабілізувати ціни на добрива, які виробляють заводи з виробництва добрив, заявив у середу віце-прем’єр-міністр, міністр сільського господарства Генрик Ковальчик. Про це повідомляє Farmer.pl

Він пояснив, що це буде зроблено для покриття збитків компаній-виробників добрив, щоб вони могли пропонувати фермерам добрива за фіксованими цінами.

– Уряд намагається стабілізувати ціни на добрива, які виробляють заводи з виробництва добрив, – сказав Ковальчик під час конференції в середу, підбиваючи підсумки першого року свого керівництва Міністерством сільського господарства. Він додав, що це буде зроблено для покриття збитків для заводів, щоб вони могли пропонувати фермерам фіксовані ціни.

Міністр сільського господарства пояснив, що таке рішення можливе, оскільки Єврокомісія видала проект регламенту, який дозволяє фінансувати азотні заводи. Він вважає такий спосіб допомоги більш справедливим, об’єктивнішим і ефективнішим.

Віце-прем’єр пояснив, що якби ціна на добрива для аграріїв була на рівні 3-4 тис. Злотих за тонну, для них це було б прийнятно, але якби було 7-8 тисяч. злотих за тонну, сума дотацій на добрива для фермерів була б недостатньою. Він підкреслив, що Польща є єдиною країною ЄС, яка застосовує субсидії на добрива.

Міністр нагадав, що через початок війни в Україні значно подорожчав газ, що призвело до різкого зростання цін на добрива.Звідси і рішення, за згодою Єврокомісії, про субсидії на закупівлю добрив для аграріїв. На це уряд виділив 3,9 млрд злотих. Фермери подали заявки на суму 3,5 млрд злотих, і зниження врожайності немає, сказав віце-прем’єр.

Регулювання ринку добрив в Польщі торкнеться і Україну, адже Польща стала лідером з поставки окремих добрив в Україну після початку повномасштабної війни в Україні. Українські трейдери вже занепокоєні можливими обмеженями екпорту добрив з Польщі та інших країн ЄС.

За останні тижні було багато зрушень з цього питання. 17 жовтня 2022 була рада міністрів сільського господарства, і саме там були узгоджені напрямки дій Єврокомісії.

Після зустрічі міністрів відомо небагато, тому що і Зденек Некула, міністр сільського господарства Чехії, який зараз є президентом, і Януш Войцеховський, єврокомісар з питань сільського господарства, були дуже закриті. Під час зустрічі з журналістами Зденек Некула лише сказав: «Я переконаний, що 9 листопада, коли комісія опублікує своє оголошення, ми дізнаємося більше про варіанти, доступні для ринку добрив». Він не відповів на це питання, навіть коли його запитали про очікування країн-членів щодо Європейської комісії.

Януш Войцеховський поділився з журналістами своїми інсайдом. Він сказав, що Комісія підготує повідомлення і що вона розглядає три варіанти для ринку. «Три питання повинні бути включені в повідомлення: перше — як допомогти виробникам добрив, оскільки заводи зупинилися, друге — як допомогти фермерам і третє — як скоротити використання добрив у довгостроковій перспективі, не ставлячи під загрозу продовольчу безпеку. “, – сказав комісар.

Можливо, добрива зараз дешевші не тільки через те, що у нас є переджнивні добрива і на них немає попиту з боку аграріїв, а й через очікувану комунікацію від Єврокомісії. Ринок давно чекає регулювання цін? У всякому разі, тут і там можна почути, що Комісія дозволить державам-членам регулювати ціни на добрива, а їх продажем займатимуться державні органи.

Більше про дотації в Польщі тут.

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry