Понад 50% складів для зберігання пестицидів перебувають у незадовільному стані

В Одесі на П’ятому агрохімічному форумі, окрім аналізу ринку та огляду його новинок, йшлося про дотримання санітарного законодавства під час зберігання та застосування пестицидів і мінеральних добрив. На цьому питанні детально зупинилася начальник Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Держпродспоживслужби Алла Григоренко.За оцінкою відомства, яке вона представляє, понад 50% приміщень, де зберігаються пестициди, перебувають у незадовільному стані, у задовільному – близько 30%, у доброму – 9%. Паспортизовано лише 3% таких об’єктів. Стан тари у приміщеннях всіх цих категорій якості – незадовільний.

За словами Алли Григоренко, останнім часом власники складів, стали масово звертатися і в Держпродспоживслужбу, і в Інститут громадського здоров’я імені О.М Mарзєєва НАМН України з проханням науково обгрунтувати можливість зменшення санітарно-захисних зон навколо цих об’єктів. «Але ми не можемо порушувати визначені санітарні норми. Всі склади мають бути розташовані на строго визначеній відстані від населених пунктів, повинні мати заасфальтовані під’їздні шляхи, територія має бути поділена на кілька секторів: для зберігання, перевантаження, санобробки персоналу», – пояснила Алла Григоренко.

Порушення правил зберігання та використання засобів захисту рослин становить серйозну небезпеку для довкілля і для людей. Нещодавно у Чернівецькій області внаслідок грубого порушення правил застосування пестицидів постраждали понад десять людей. Зараз вони перебувають в стаціонарному лікуванні. Майже кожного тижня в органи Держпродспоживслужби надходять скарги від людей з різних регіонів про застосування хімікатів з порушенням всіх норм і правил. Алла Григоренко повідомила, що разом із представником ФАО в Україні, вивчають можливість залучення українського аграрного бізнесу до розробки законодавчої бази і санітарних норм щодо поводження з агрохімікатами, щоб розділити санітарні норми для пестицидів і агрохімікатів, а також унести зміни до державних санітарних правил щодо транспортування зберігання і застосування пестицидів в господарствах, згідно з вимогами ФАО.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry