Представники влади та бізнесу проти перетворення України на «світовий пестицидний могильник»

23 травня представники влади бізнесу та громадськості зібрались на обговорення з приводу неконтрольованого ринку пестицидів та його впливу на екосистему країни, а заразом обговорили скандальний законопроект 6606. Зорганізувала проведення круглого столу громадська спілка «Українська промислова асоціація захисту рослин».Нагадаємо, у Законі України «Про пестициди і агрохімікати» йдеться, що обов’язковою умовою завезення та застосування незареєстрованих в Україні пестицидів є документальне підтвердження їхньої державної реєстрації в країні, де вони виробляються. А законопроект №6606 передбачає скасування цієї вимоги. Якщо за цей законопроект проголосують, то Україна фактично перетвориться на територію для пестицидних експериментів, а аграрії стануть «піддослідними кроликами».

Нардепи комітету з питань аграрної політики та земельних відносин, які були ініціаторами законопроекту, цілком очікувано не змогли прийти на засідання, як і представник Мінекології.

Кузьменко Сергій, Голова правління ГС «Українська промислова асоціація захисту рослин» зазначив, що наразі на українському ринку занадто багато контрафактної продукції, а контролю за цим фактично немає. І наголошує, що слід ввести більш простий, прозорий механізм контролю за цим ринком.

«Як результат ми отримали те, що ринок у нас сьогодні просто неконтрольований. Що ми маємо? В Україні виробляються великі розміри контрафактної продукції, а відповідальність за виробництво та продаж контрафактної продукції, – лише адміністративна, штраф», – розповів він.

Віктор Стефківський, представник Держпродспоживслужби, на засіданні заявив, що питання оновлення законодавства в системі захисту рослин є актуальним і додав, що слід контролювати не лише неякісні українські фальсифіковані пестициди, а й ті, котрі ввозять з-за кордону:

«Будемо чітко слідувати тому напрямку, яким пішла Європа. В тому числі і за якістю пестицидів», – зауважив Віктор Стефківський. Долучилась до обговорення й Паламар Ірина, представник «Асоціації тваринництва України». Вона заявила, що за законопроект 6606 порушує дві статті Конституції України (ст. 3 і ст.16):

«Ми ще раз повторюємо: ми не дамо перетворити Україну в світовий пестицидний могильник».

Представник Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Студентська республіка» Гедрович Андрій зауважив: якщо в Україні намагаються використовувати досвід ЄС, то використовувати його на всі 100% – пестициди повинні мати ліцензію і бути акредитованими, підтверджуючи свій статус, а також працівники повинні демонструвати, що знають, як працювати із засобами:

«На сьогоднішний день зміна ліцензії на імпорт пестицидів призведе до того, що будь-хто має право завезти і продавати . Коли країна у стані війни, це клондайк для агресора дестабілізувати ситуацію», – висловлює думку Андрій Гендрович.

До круглого столу приєднався нардеп Галасюк Віктор, Голова комітету з питань промислової політики та підприємництва. Він наголосив, що «під маркою євроінтеграційного проекту намагаються провести руйнівні ініціативи». А нардеп Кривенко Віктор акцентував увагу на тому, що прийняття цього законопроекту може призвести до негативних наслідків для екологічного стану країни, а ще це загрожує роботі українських виробників засобів захисту рослин.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry