Продовження посівної гібридів ярого ріпаку Джеррі та Джером

Продовжується посівна кампанія гібридів ярого ріпаку.Інформація, яка надійшла від регіональної команди агрономів-консультантів компанії "КВС-Україна" щодо продовження посіву ярого ріпаку та проходження польових робіт:

11111

show_picture

За 12 діб від посіву насіння увібрало вологу, гіпокотиль і сім’ядолі пробивають насіннєву оболонку (BBCH 03-07). Температура ґрунту на глибині загортання насіння ріпаку о 15:00 становила +25,7°С. Але загалом вологи було замало для його проростання. Дощі, які пройшли 9-10 квітня, сприятимуть швидкому проростанню насіння.

2222

Посів демо-поля ярого ріпаку гібридів селекції KWS  Джеррі та Джером

show_picture

Норма висіву із розрахунку 930 тис. нас./га

show_picture (1)

Хочеться наголосити про деякі особливості ярого ріпаку на етапі «посів-сходи».

Порівняно з озимим, ярий ріпак невимогливий до температури. Його насіння може проростати за температури ґрунту +1-3оС. Сходи переносять приморозки до -4оС, а після утворення перших розеткових листків — до -7оС.

Для отримання дружних сходів необхідна сума активних температур вище +5оС у межах 70-90оС.

Для проростання насіння ярого ріпаку кількість поглинутої води повинна становити 50-60 % від своєї маси. Волога вкрай необхідна у верхньому шарі ґрунту в фазі «сходи-розетка», коли рослини формують кореневу систему.

Надалі ми будемо продовжувати спостерігати за ситуацією на полях та ділитися інформацією з вами.

Матеріал підготував Дмитро Ковальчук, продакт-спеціаліст відділу кукурудзи та олійних культур ТОВ «КВС-Україна»
В.Каламбет , агроном-консультант відділу кукурудзи та олійних культур в Полтавській області
А.Олігорський , агроном-консультант відділу кукурудзи та олійних культур в Хмельницькій області
Компанія KWS — одна з світових лідерів з селекції та виробництва насіння сільськогосподарських культур. В 70 представництвах компанії працює 4819 співробітників, 1800 з яких займаються науковими дослідженнями. Понад 150 років спеціалісти компанії KWS займаються селекцією насіння основних сільськогосподарських культур. Постійно обмінюючись досвідом зі спеціалістами сільського господарства, KWS веде селекцію на основі найновіших методів біотехнології, виробляє та реалізовує високоякісний посівний матеріал для різних регіонів та умов вирощування.

Перейти на сайт KWS