Рекомендації Держпродспоживслужби агрономічним службам суб’єктів господарювання

Спеціалісти відділу контролю в насінництві та розсадництві Управління фітосанітарної безпеки Держпродспоживслужби,  рекомендують агрономічним службам суб’єктів господарювання звернути особливу увагу на своєчасне збирання насіннєвих посівів озимих, ярих зернових та зернобобових культур, а також на дотримання рекомендованих режимів його сушіння і очистки та організацію комплексу робіт з доведення насіннєвого матеріалу до кондицій, встановлених державними стандартами.

Використання визнаного сертифікованого насіння дасть змогу аграріям області, невеликим фермерським господарствам  закласти власні насіннєві ділянки, вчасно провести польове оцінювання та забезпечити себе власним насінням на наступний рік.

У випадку, якщо сільгосппідприємство не має власного насіннєвого матеріалу, його слід придбати у суб’єктів насінництва, які володіють правом його реалізації.

У зв’язку з цим хочемо ще раз нагадати, що реалізація насіння суб’єктами господарювання повинна здійснюватись  відповідно до затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2017 р. № 97 «Порядку проведення сертифікації, видачі та скасування сертифікатів на насіння та/або садивний матеріал».

Інформуємо, що Сертифікати, що засвідчують сортові якості насіння або садивного матеріалу, та Сертифікати, що засвідчують посівні якості насіння або товарні якості садивного матеріалу, є дійсними на всій території України.

Наголошуємо, що посів не Порядку проведення сертифікації, видачі та скасування сертифікатів на насіння та/або садивний матеріалє порушенням норм Закону України «Про насіння та садивний матеріал».

Інфоіндустрія 

за матеріалами consumer.gov.ua