Роботи із захисту посівів сільськогосподарських культур

За даними Головних управлінь Держпродспоживслужби в областях забезпеченість сільгосппідприємств засобами захисту рослин для проведення робіт із захисту посівів сільськогосподарських культур зросла до 30 тис. тонн препаратів, що становить 95% до потреби в І півріччі 2019 року, в тому числі – 19,6 тис. тонн гербіцидів або 96% до потреби в них.

В сільгосппідприємствах більшості областей завершується передпосівне протруювання насіння ранніх ярих зернових та зернобобових культур для подальшої сівби. За даними територіальних органів всього в господарствах України фактично протруєно 420 тис. тонн насіння або 81% від запланованих обсягів. Завершено протруювання насіння в господарствах Дніпропетровської, Донецької, Закарпатської, Івано-Франківської, Кіровоградської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Сумської, Херсонської, Черкаської та Чернігівської областей.

В цілому в 2019 році захист сільськогосподарських культур від шкідників, хвороб і бур’янів проведений на площі близько 3 млн га, в тому числі від бур’янів оброблено – 1,2 млн га, що перевищує аналогічні показники минулого року.

Озимі зернові культури захищено від шкідників на площі 448 тис. га, від хвороб – 266 тис. га. Також оброблено посіви озимого ріпаку від шкідників на площі 501 тис. га та 350 тис. га оздоровлено від хвороб.

Захист садів, передусім в південних областях, проведений від шкідників на площі 37 тис. га, оздоровлено від хвороб – 57 тис. га. Насадження винограду захищено від шкідників – на площі 7,8 тис. га, від хвороб – 2,9 тис. га.

Для проведення всього комплексу заходів захисту рослин від шкідливих організмів з початку року використано 2,7 тис. тонн пестицидів і біопрепаратів. Догляд за посівами сільськогосподарських культур триває.

Інфоіндустрія за матеріалами Міністерства аграрної політки