Seed Corp відкрила завод з переробки кукурудзи у Черкаській області

15 вересня 2021 р. компанія Seed Corp відкрила в с. Гельмязів Золотоніського району Черкаської області першу чергу нового заводу з переробки кукурудзи. ПАТ «Черкасиобленерго» в рекордні строки підключило об’єкт до електроенергії. Це вже другий великий інвестиційний проєкт компанії на Черкащині, підключений енергетиками. Обсяг власних інвестицій складатиме 30 мільйонів доларів, завод має забезпечити 200 нових робочих місць. Про це повідомляє прес-служба ПАТ «Черкасиобленерго»

 

15 вересня 2021 р. в с. Гельмязів Золотоніського району Черкаської області відбулося урочисте відкриття першої черги заводу з переробки кукурудзи та калібрування зерна, що став інвестиційним проєктом компанії Seed Corp. В урочистому заході взяли участь заступник міністра аграрної політики України Тарас Дзюба, голова Черкаської обласної державної адміністрації Олександр Скічко, співзасновник компанії Seed Corp Сергій Терещук, голова ПАТ «Черкасиобленерго» Олег Самчук, представники Черкаської ОДА, американського інвестора та великих українських агрокомпаній.

 

Seed Corp працює на Черкащині вже третій рік. Зокрема, має понад 5 тисяч га поливних площ земель і насіннєвий завод у Черкасах. Півроку тому підприємство розпочало проєкт із будівництва заводу з переробки кукурудзи та калібрування зерна на Золотоніщині. Нині здана перша черга, а загалом у планах компанії – звести завод за 4 роки. Власні інвестиції компанії складуть 30 млн. дол. Завод стане ще одним потужним підприємством АПК Черкащини, який додасть регіону понад  200 робочих місць.

«Це вже четвертий завод, який я будую в своєму житті і саме від нього я отримав найбільше задоволення, – зазначив під час виступу співзасновник компанії Seed Corp Сергій Терещук, – Коли працює гарна команда, а обласною адміністрацією створено загальний інвестиційний клімат, де немає місця бюрократичним перепонам, то працювати легко та приємно. Причому на всіх стадіях – отримання дозволів, проєктування та безпосередньо будівництва. І в цьому є велика заслуга голови Черкаської ОДА Олександра Скічка. Без створеного ОДА клімату, відношення та дієвої  допомоги з такою кількістю підрядників (понад 20) нам не вдалося б побудувати завод у рекордні терміни – за 3,5 місяці, тоді як зазвичай такі об’єкти зводяться за рік».

 

Співзасновник Seed Corp особливо відзначив велику роль у швидкій реалізації проєкту колективу ПАТ «Черкасиобленерго» та його керівника – голови Правління ПАТ «Черкасиобленерго» Олега Самчука. «З мого досвіду, питання електрифікації заводів завжди є складними. Але на Черкащині все вийшло зовсім інакше,  – розповів Сергій Терещук. – З «Черкасиобленерго» та Олегом Самчуком у нас з самого початку склалася ділова,  конкретна та продуктивна співпраця. Це вперше в моїй практиці, коли було підписано контракт, і рівно через 2 місяці, як кажуть, день у день, відбулося підключення заводу до електроенергії. Це стало результатом великої спільної роботи, коли будь-які узгодження відбувалися оперативно та продуктивно. І я щиро вдячний нашому партнеру – «Черкасиобленерго» та його керівнику Олегу Самчуку, від яких ми не бачили нічого іншого, окрім порядності, чесності, відвертості та щирості».

 

«Звичайно, обласній владі дуже приємно бачити у нас на Черкащині нове, сучасне та ефективне агропідприємство, яке до того ж було зведено у найкоротші строки, – наголосив Олександр Скічко. – Про цей завод ми говорили з інвесторами у лютому нинішнього року, у травні були тут з міністром АПК, після чого зараз бачимо готовий чудовий та сучасний завод. Дуже важливо,що мова  йде  про переробне підприємство, оскільки мова йде про більшу додану вартість,  ніж просто виробництво сировини. Такі підприємства мають бути у кожній ОТГ, адже це переробка, сучасні технології, надходження до бюджетів та робочі місця. З нашого досвіду, з громад, де є такі  переробні  підприємства, люди не виїжджають працювати в інші місця. Черкаська ОДА намагалася не лише не заважати будівництву, що вже є добрим з боку влади, а й допомагати, як я роблю це зі своєю командою відносно всіх інвесторів, й не лише у агросекторі. Для інвесторів мій особистий телефон працює у режимі 24/7. В разі необхідності ми разом долали бюрократичні бар’єри, отримували різного роду узгодження».

 

Олександр Скічко окремо подякував за якісну роботу в ході реалізації проєкту голові ПАТ «Черкасиобленерго» Олегу Самчуку. «Дуже  приємно, коли наше обленерго отримало таку високу оцінку інвестора за співпрацю. Сподіваюся,що й майбутні проєкти вами будуть відкриватися настільки ж  чітко, й вам  будуть лише дякувати з трибуни за ефективне партнерство. Бо коли «Черкасиобленерго» дістає високих оцінок інвесторів, це,безумовно, свідчить про позитивну динаміку підприємства».

«Мені дуже приємна висока оцінка роботи нашої команди з боку очільника обласної ОДА та компанії Seed Corp, – підкреслив Олег Самчук. – Ми виконали комплекс робіт по підключенню заводу потужністю 2,2 мВт, реконструкції двох повітряних ліній по 10 кВт кожна якісно та вчасно. Впевнений, що такі ж якісні та своєчасні послуги ми зможемо надати всім інвесторам, які забажають реалізувати проекти на черкаській землі, і Черкащина буде №1 для інвесторів. Я щиро дякую за подяку за надану допомогу у реалізації проєкту, а своїй команді – за своєчасне якісне підключення та відношення до інвесторів».

 

ДОВІДКА

Seed Corp – це наймолодший, український підрозділ американської компанії Remington Seeds, яка невпинно розвивається і щороку інвестує в технології. Сьогодні Seed Corp налічує понад 200 співробітників і повністю контролює виробничий процес вирощування насіння: польове виробництво, доробку та кондиціонування на сучасному насіннєвому заводі, розташованому в місті Черкаси.

Потужності нового заводу на Золотоніщині розраховані на просушування 22 тис. тонн кукурудзи в качанах в сезон та калібрування 750 тис п.о. кукурудзи. Окрім цього завод може здійснювати калібрування 200 тис. п.о. соняшнику та 10 тис п.о. сої, пшениці, ячменю та інших культур.

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry