Що важливо для фунгіцидного захисту пшениці?

Дощі, яких так довго чекали аграрії, неодмінно посприяють кращому розвитку культур, а разом з тим і активнішому розмноженню грибних інфекцій, які зберігаються в ґрунті, на рослинних рештках та ураженому листі нижніх ярусів. Тож, саме час подбати про фунгіцидний захист зернових. Як обирати ефективний препарат, розповіли експерти ALFA Smart Agro.
Щоб правильно спрогнозувати можливі проблеми на полі та обрати ефективний фунгіцид, експерти рекомендують зважати на такі фактори:
1) сівозміна, а отже накопичення на полі рослинних решток з інфекцією;
2) аналіз зараженості культури в останні кілька років на цьому та сусідньому полях;
3) характеристика сорту щодо стійкості проти хвороб;
4) ефективність препаратів проти найнебезпечніших хвороб листя і стебел, які можуть стати причиною недоотримання до 70% врожаю (септоріоз листя, види іржі, піренофороз, гельмінтоспоріозні плямистості, борошниста роса, фузаріоз);
5) здатність діючих речовин швидко локалізувати хвороби, що вже почалися;
6) прогноз погоди на наступні 5-7 днів (короткочасні опади та часті роси провокують розвиток хвороб).

Зрозуміло, що не може бути універсального фунгіциду для різних умов вирощування. Тому компанія ALFA Smart Agro пропонує препарати, які найкраще підходять для захисту зернових в кожному конкретному випадку.

 Корвізар М (фенпропідин, 300 г/л + тебуконазол, 150 г/л + міклобутаніл, 100 г/л) – інноваційний фунгіцид ALFA Smart Agro, який з’явився на ринку в 2020 році. Препарат надійно контролює церкоспорельоз, гельмінтоспоріоз, фузаріоз (в т. ч. на колосі), альтернаріоз, а також борошнисту росу і види іржі. Саме цей препарат завдяки швидкому проникненню і блокуванню уражених тканин ефективний навіть при середньому ступені ураження рослин, що важливо в критичних умовах поширення хвороб. Корвізар М безпечний для культури при +25 оС і вище, його можна застосовувати в будь-яку фазу розвитку зернових. На захисну дію препарату не впливають короткочасні дощі.

 Болівар Форте (тебуконазол, 240 г/л + крезоксим-метил, 125 г/л) – популярний фунгіцид для превентивного контролю найпоширеніших хвороб пшениці. Препарат поєднує в собі дві активні речовини системної та трансламінарної дії, а тому швидко зупиняє розвиток чутливих інфекцій (при початкових симптомах зараження) та забезпечує тривалий захист листя, в тому числі нового приросту.

Характерною особливістю фунгіциду Болівар Форте є виражений ефект здорової клітини (health-ефект), що проявляється в прискоренні азотного обміну і синтезу білків, оптимізації процесу фотосинтезу і накопичення вуглеводів. В результаті підвищується стійкість рослин до стресових умов, старіння рослин сповільнюється, а якісні та кількісні показники майбутнього врожаю покращуються. Ця особливість фунгіциду Болівар Форте важлива для захисту рослин, які пережили вплив несприятливої погоди.
Обираючи правильний фунгіцид, агровиробники забезпечують на своїх полях розвиток здорових рослин і, як результат, отримують добрий врожай озимих!

За матеріалами ALFA Smart Agro

 

 

Читайте нас у Telegram

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry