Карбамід подорожчав на Світовому ринку на 200 долл. США/т за рік

Спочатку ціни на газ..., а згодом і війна в Україні сильно змінили світовий ринок добрив, у тому ж числі й ринок карбаміду.

 

Якщо порівнювати між собою червень 2021 та 2022 років різниця на світовому ринку карбаміду колосальна. Ціни на продукцію сильно різняться, рік тому карбамід продавали на рівні 500 долл. США/т, FOB, що вважалося занадто дорого, вже цього року, ціна на продукцію в тому ж розмірі майже неможлива і дуже бажана багатьма покупцями. Ціни на карбамід сильно виросли за останній рік, в першу чергу, через високі ціни на газ в Європі та низьку доступність товару.

Також сильно змінилась «популярність» ринків. В даний момент країни Латинської Америки мають найбільший імпорт продукції (адже це майже єдині країни, що не ввели ніяких санкцій проти російської продукції), а в регіоні Близького Сходу активність майже відсутня (трейдери не займаються продажем товару, більшість об’ємів зберігаються для тендерів в Індії), в той час, як рік тому, ситуація була зовсім інша.

Світовий ринок карбаміду змінюється, і повномасштабне вторгнення на територію України з боку Росії лиш погіршує ситуацію.

Інфоіндустрія