Що змінилося в митному законодавстві

PwC Ukraine проаналізував останні зміни в митному законодавстві.
Скасування ввізного мита на соціально значущі товари
У вересні Кабінетом Міністрів України було подано законопроекти № 8013 та № 8014, якими скасовуються запроваджені раніше державне регулювання цін та звільнення від оподаткування ввізним митом соціально значущих продуктів харчування, лікарських засобів та медичних виробів.
Законопроекти відповідно вносять зміни до Податкового кодексу України та Митного кодексу України. Дані законопроекти спрямовані на забезпечення економічних умов для ведення бізнесу у цих сферах, а також для запобігання дефіциту та врегулювання цін на такі товари.
Відповідальність за ухилення від сплати митних платежів
20 вересня до Верховної Ради України було подано законопроект № 8062, яким змінюється санкція статті 485 Митного Кодексу України.
Необхідність запровадження даних змін до статті 485 Митного кодексу України продиктована необхідністю приведення даної статті у відповідність з Конституцією України та рішенням Конституційного Суду України від 15.06.2022 № 4-р(II)/2022.
Відтак законопроектом пропонується запровадити штраф від 50 до 100% несплаченої суми митних платежів за дії, спрямовані на неправомірне звільнення від сплати митних платежів чи зменшення їх розміру, а також інші протиправні дії, спрямовані на ухилення від сплати митних платежів.  Водночас механізму вирахування суми до сплати в цьому діапазоні наразі не передбачається;
Також змінюється підвідомчість розгляду справ про порушення митних правил за ст. 485 Митного кодексу України. Передбачається, що ці справи будуть розглядатись районними, районними у місті, міськими чи міськрайонними судами.
Врегулювання процедури складання митних декларацій щодо товарів у межах однієї товарної позиції за УКТ ЗЕД
Закон врегульовує процедуру декларування в одній митній декларації товарів з партії, які класифікуються у межах однієї товарної позиції згідно з УКТ ЗЕД, якщо застосовується найбільша ставка ввізного чи вивізного мита.
Проте це не стосується наступних товарів:
  1. підакцизні товари
  2. товари, до яких застосовуються різні ставки податку на додану вартість
  3. товари, на які відповідно до законодавства встановлені кількісні обмеження імпорту або експорту
  4. товари, щодо яких встановлено особливі види мита
Даний Закон вступає в силу з 1 жовтня 2022 року.
Дані нововведення пояснюються приведенням митного законодавства України у відповідність з нормами права ЄС.
Інфоіндустрія
Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry