Об’єм імпорту пестицидів у грудні 2018

У грудні 2018 року в Україну було ввезено 10 714 тонн хімчних засобів захисту рослин, що тільки на 80 тонн менше ніж за аналогічний період минулого року.
66 % з імпортованих в Україну засобів захисту рослин — генерики, так звані постпатентні препарати, а об’єм препаратів мультинаціональних компаній склав третину загального імпорту. В ціновому еквіваленті ситуація абсолютно аналогічна.

Вже традиційно, найбільша частка від загального об’єму імпорту пестицидів припала на гербіциди і склала аж 73 %, що в принципі не дивно, адже уже давно можна готуватись до посівної і запасатись досходовими чи грунтовими гербіцидами, що серед усіх інших пестицидів вносяться в першу чергу. Доля ввезених в грудні місяці фунгіцидів становить 17%, а поставки інсектицидів склали 7%. Імпортували також і протруйники – 118 тонн фунгіцидних та 56 інсектицидних. Регулятори росту рослин також становлять тільки 1 % від загального імпорту.

Найбільше в грудні 2018 було ввезено препаратів компанії «Адама» — 1705 тонн, вартість яких склала 18 млн $. Максимально можлива потенційна площа покриття препаратами цієї компанї складає мільйон гектарів.

Друге місце за популярністю імпорту отримали препарати компанії «Монсанто», а на третьому місці за обємом імпорту преперати компанії «Сингента».

Тепер розглянемо окремо кожну групу препаратів і проаналізуємо об’єм імпорту препаратів за об’єктом впливу: найбільше ввезено гербіцидів та  фунгіцидів компанії «Адама» та інсектицидів зареєстрованих в переліку компанією «Євроконсалт».

Ввезений в грудні 2018 року об’єм гербіцидів  становить 7945 тонн.

В найбільшій кількості було імпортовано препаратів на основі:

1)ацетохлору;

2) прометрину;

3)ізопропіламінної солі гліфосату.

Серед торгових марок лідирували препарати «Харнес», «Примекстра ТZ голд 500 SC» та «Євро-Лайтнінг».

Інсектецидів було ввезено 847 тонн.

За кількістю площ, що потенційно можливо обробити ввезеним об’ємом продукції лідером була компанія «Агрохімічні технології», препаратами якої можна обробитии 751 тисячу гектарів.

Найбільшу частку серед імпортованих інсектицидів становлять препарати на основі хлорпірифосу.

Серед торгових марок інсектицидів також лідирував грунтовий препарат «Гранфос» якого ввезли в грудні ввезли 198 тонн.

Фунгіцидів у грудні  2018 року було ввезено 1909 тонн.

Найпопулярнішими фунгіцидами стали препарати на основі:

1) тебуконазолу;

2) азоксистробіну з ципроконазолом;

3) епоксиконазолу з піраклостробіном.

Більш детальну інформацію про ринок ЗЗР ви можете отримати 28 лютого під час VII Київського агрохімічного форуму друга сесія якого буде присвячена проблемам ринку засобів захисту рослин в Україні.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry