Швейцарське бюро співробітництва відновить проект допомоги в сфері органічного виробництва в Україні

Реорганізація Міністерств не вплине на розвиток органічної галузі в Україні. Мінекономіки продовжуватиме підтримку вітчизняних виробників органічної продукції.  Також в Україні відновить роботу проект допомоги  Швейцарського бюро співробітництва Посольства Швейцарії в Україні. Основна проблема органічної галузі – нерозвинений внутрішній ринок, адже більшість органічної продукції йде на експорт.  Вітчизняний споживач не довіряє такій продукції.

Органічний фокус залишиться на рівні Міністерства, запевнила Інна Мєтєлєва, заступниця Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України під час офіційного відкриття конференції «Органічна переробка та збут. Нові можливості для готового продукту: бізнес для бізнесу» 14 листопада в Києві.

До Мінекономіки перейдуть фахівці, які займалися органікою до реформування. «За органічний напрямок відповідаю особисто я.  Напряцьовується перелік нормативно-правових актів, продовжується робота робочої групи. Нові можливості – ми завжди їх шукаємо», – відзначила Мєтєлєва.

Віктор Шуткевич, Заступник директора Швейцарського бюро співробітництва Посольства Швейцарії в Україні, розказав, що розпочато нову програму співробітництва в Україні. «Об’єдналося два проекти – FiBL і проект з безпеки молока. Це буде поєднання двох великих напрямків. Програма запланована на три роки. А взагалі ми хотіли б продовжити співробітництво ще на три роки», – пояснив Шуткевич. Зараз відбувається етап збору пропозицій щодо програми, а з січня місяця почнеться практична реалізація. Фокус проекту буде на доданій вартості, сприянні збуту.

Олександр Каліберда, довгостроковий експерт Проекту «Німецько-української співпраці у галузі органічного землеробства»,  додав, що глобальна мета інституції – підтримка розширення знань про органічний сектор. «Український органічній продукції ще потрібно виграти бій за українського споживача. Звичайно, потрібно також виходити і на закордонні ринки. Три роки шукаю українську органічну продукцію з національним маркуванням. Легко можна знайти ягоди з Еквадору, а от українську продукцію знайти важко», – зазначив Каліберда.

ІА «Інфоіндустрія»

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry