Скільки коштуватимуть живі свині у закупівлі наступного тижня

Аналітичний відділ Асоціації «М’ясної галузі» оприлюднив власний прогноз закупівельних цін на 3 – 9 серпня 2020 року: 46 – 47 грн/кг на свиней живою вагою.

Ситуація на вітчизняному ринку живця свиней не змінилась: за сталого рівня попиту пропозиція зменшена внаслідок обмеження імпорту сировини на фоні зростання курсу основних валют, а також через традиційний літній спад у продуктивності свиней. Ці фактори другий тиждень поспіль мають стимулюючий вплив на закупівельну ціну.

Прогнозні ціни на живця свиней в Україні певною мірою різняться за регіональною ознакою, що пов’язано із неоднорідним розміщенням виробничих і переробних потужностей м’ясної галузі, – йдеться у повідомленні Пресслужби Асоціації.

По ринку Європейського Союзу, з яким Україна має тісні торгово-економічні зв’язки, оперативна цінова аналітика практично відсутня через продовження періоду невизначеності. Деякі м’ясопереробні заводи, які раніше були закриті внаслідок поширення коронавірусу, відновили роботу, але із суттєво меншою потужністю через необхідність дотримання нових стандартів дистанціювання працівників. Неможливо спрогнозувати появу нових спалахів інфекції серед підприємств м’ясної індустрії.  Ключовий глобальний імпортер свинини – Китай – не відновив контракти на її поставку, зупинені з епідеміологічних міркувань.

Утім, Китай нарешті опублікував формальні вимоги  до експортерів м’яса. Серед них – надання додаткових сертифікатів щодо тестування продукції на наявність вірусу COVID19, підтвердження походження продукції з епідеміологічно благополучних територій, забезпечення повної простежуваності походження всієї м’ясної продукції, а також рекомендації ретельно дотримуватися вимог щодо вентиляції приміщень, дистанціювання працівників і дезінфекції на підприємствах постачальників. Реакція ринку та фактична спроможність глобальних експортерів дотримуватися цих вимог з’ясовуватимуться в подальшому.

***

Асоціація «М’ясної галузі» рекомендує професіоналам м’ясної індустрії та фахівцям, зацікавленим у розвитку тваринництва, відвідати дводенну галузеву конференцію Meat Forum, що проходитиме в Києві 6 – 7 серпня 2020 року. Програма заходу та умови участі – на офіційному сайті події.

Як повідомляла ІА «Інфоіндустрія», Асоціація «М’ясної галузі» започаткувала Програму розвитку м’ясної індустрії України «Нове свинарство 2025» . Вона реалізовується у партнерстві із Центром підвищення ефективності в тваринництві та сприятиме швидкому досягненню результатів у зниженні собівартості та виході України на конкурентний з основними країнами-експортерами свинини рівень ефективності вирощування свиней.

ІА “Інфоіндустрія”

Читайте нас у Telegram

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry