Складові ефективності елеваторів обговорили на Grain Storage Forum ELEVATOR 2021 SMART

Компанія «ПроАгро Груп» разом з генеральним партнером – «Епіцентр Агро» провела у Вінниці на місцевому елеваторі агрохолдингу практичну конференцію Grain Storage Forum ELEVATOR 2021 SMART, яка стала черговою знаковою подією на вітчизняному ринку зернозберігання.

 

Конференція складалася з трьох діалогових панелей. Перша з них була присвячена шляхам підвищення ефективності елеваторного виробництва. З одного боку, про підвищення ефективності йдеться на кожному зібранні елеваторників, а з іншого – ця тема невичерпна, оскільки у кожного є власне бачення цих шляхів, своє визначення пріоритетів, свій досвід, який постійно доповнюється. Саме про свої шляхи і досвід впродовж цієї панелі присутнім розповіли директор Вінницького елеватора «Епіцентр Агро» Сергій Ковальчук, інженер проєктів компанії «Хімлаборреактив» Андрій Кузьменко, керівник служби управління елеваторами компанії ViOil Євгеній Домерат, директор елеваторної компанії «Кусто Агро» Ліна Веремій, директор компанії «Греко Груп» Іван Корженко, директор компанії «СОЖАМ Україна» Михайло Косюхно. Підсумовуючи сказане спікерами, модератор панелі, директор Білозаводського елеватору Сергій Щербань зауважив, що складові ефективності постійно змінюються. Якщо зараз бюджетоутворюючою послугою для елеваторів є сушіння зерна, з огляду на що підприємства купують більш потужні й економічні сушарки, переобладнують їх з газу на більш дешеві й доступні види альтернативного палива, то за кільки років з розвитком ринку зернопереробки такою послугою стане зберігання.

«Україна буде більше переробляти зерна, отже збільшиться й потреба в його довгостроковому зберіганні. А це питання забезпечення сталих показників якості продукції протягом тривалого часу і розстановка нових пріоритетів елеваторного виробництва», – зауважив Сергій Шербань.

 

Питанням найближчого майбутнього елеваторної галузі, розбудови зернової інфраструктури, новим трендам ринку була присвячена друга діалогова панель конференції.  Її спікерами стали керівник центрального офісу й заступник керівника елеваторного напрямку «Епіцентр Агро» Світлана Нікітюк, голова правління польської компанії-виробника елеваторного обладнання FEERUM Януш Даніель, генеральний директор «TORNUM Україна» Олександр Холод, керівник департаменту елеваторного бізнесу «Астарта-Київ» Олексій Веровчук. На переконання виступаючих, елеваторна галузь в Україні динамічно розвиватиметься й надалі, оскільки вдосконалення агротехнологій й збільшення врожаїв потребуватиме подальшої розбудови зернової інфраструктури. Але потреба буде не стільки в нарощуванні обсягів зберігання, скільки в побудові високотехнологічних зерносховищ.

 

«Сьогодні часто люди перекривають дороги до елеваторів. Вантажні авто, що доставляють зерно, руйнують асфальтове покриття, зерновий пил, що летить з сепараторів і сушарок, засмічує середовище й заважає вільно дихати. То ж дедалі більш актуальною буде потреба в підприємствах, які «нетоксичні» до людського оточення й довкілля, а це зовсім інший рівень вимог до елеваторного обладнання й технологій», – зазначив заступник директора компанії «НІБУЛОН» Сергій Калкутін.

Зі свого боку керуючий компанії CONVEX International Павло Головенко зазначив, що поточний рівень розвитку елеваторних потужностей в Україні ще 10-15 років тому виявлявся недосяжним. «Тоді ми возили елеваторників з України в європейські країни вивчати їх досвід. А тепер вже тамошні спеціалісти просяться в Україну, оскільки в низці як технічних, так й технологічних питань українські підприємства рухаються попереду всієї Європи» – наголосив він.

 

Третя панель конференції відбулася після екскурсії учасників конференції Вінницьким елеватором і ознайомленням з його технічним оснащенням й технологічними рішеннями. По завершенню цієї частини програми керівники елеваторів «Епіцентр Агро» з Вінниччини, Хмельниччини, Київщини розповіли про роботу своїх підприємств, досвід будівництва й реконструкції, підвищення продуктивності, підготовки кадрів, відповіли на запитання учасників конференції.

 

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry