Складові ефективності ЗЗР та результати тестування нових препаратів – як пройшла зустріч Клубу новаторів

Вплив якості води на ефективність препаратів захисту рослин, цифрові рішення xarvio та результати посівного сезону 2019 року обговорювали українські аграрії під час четвертої зустрічі «Клубу новаторів агробізнесу».

У конференції взяло участь 23 агровиробники з усієї України. Члени Клубу Новаторів вже другий рік поспіль першими тестують нові препарати BASF, досліджують їхню ефективність у боротьбі з хворобами, шкідниками й бур’янами та аналізують отриману інформацію. 2019-го підприємці використовували на власних полях препарати Архітект, Адексар® СЕ Плюс, Стеллар® Плюс, Корум®. Також випробовували технологічні рішення платформи xarvio™.

«Для BASF дуже важливо мати змогу обмінюватися досвідом з аграріями. Наші експерти знають все про дію препаратів. Разом з тим аграрії практично щодня застосовують їх у полях. Тому дуже цінно мати формат, за якого підприємці-новатори випробовують і дають зворотній зв’язок щодо нових продуктів у різних регіонах. Це дозволяє нам постійно вдосконалюватися», – заявив Матіас Хорш, директор з маркетингу в Україні, Молдові та країнах Кавказу BASF.

За підсумками 2019 року аграрії з різних областей – Хмельницької, Львівської, Рівненської, Вінницької, Одеської – завдяки застосуванню препаратів Корум®, Стеллар® Плюс, Адексар® СЕ Плюс, збільшили власні врожаї порівняно з попереднім роком. Наприклад, ТОВ «Подільський бройлер» (Хмельницька обл.) з 34 ц/га наростив врожай соняшника до 37 ц/га, а АФ «Лугове» (Львівська обл.) збільшив збори соняшника до 38 ц/га проти 34 ц/га. Також у частини господарств зростали врожаї зернових, кукурудзи та сої, не зважаючи на екстремальні погодні умови. Деякі поля Житомирської та Київської областей в останні дні травня й перші тижні червня рекордно затоплювало. Тоді як з 1 квітня до 1 вересня в Одеській області стояла посуха. Сумарна кількість опадів за цей період становила всього 38 мм.

«Сою ми посіяли ще до Великодня. Трохи раніше, ніж минулого року. Через великі опади ми не змогли вчасно обробити посіви від бур’янів – тому гербіцид Корум® якраз став у нагоді. Лобода на момент обробки вже мала 3-4 пари листків, осот був вищий за сою, також на полі поширилися щириця, герань, різні види гірчаків та дводольних бур’янів. Інші препарати в такій ситуації ми навіть не розглядали», – прокоментував Микола Тімош, агроном із захисту рослин ТОВ «Подільський бройлер».

Під час конференції експерти BASF також презентували результати досліджень впливу якості води на ефективність ЗЗР. Фізико-хімічні показники води (рН, жорсткість, органічні речовини, механічні домішки тощо) можуть не відповідати необхідному рівню для результативної взаємодії із препаратами захисту. Навіть невеликі зміни в pH, де нормою вважається показник від 4 до 9, викликають деградацію ЗЗР або гідроліз. Відтак результат застосування препарату може нівелюватися при використанні неякісної води. Аби це виправити, експерти BASF пропонують покращувати такі показники води, як ph та жорсткість шляхом додавання, наприклад, сульфату амонію чи лимонної кислоти.

Актуальну тему зменшення норми робочого розчину також не оминули. Найбільш розповсюдженою нормою наразі є  200 літрів на гектар, наприклад для фунгіцидних обробок. Технічні спеціалісти BASF довели: ефективність препаратів компанії з зареєстрованими зменшеними нормами робочого розчину не змінюється при малооб’ємному обприскуванні (за умови дотримання усіх необхідних вимог). Так, у одному з досліджень використовували норму виливу 100 та 200 л/га з препаратом Пріаксор™. За такого обсягу розчину ефективність продукту не знижувалася завдяки інноваційній рецептурі препарату, яка дозволяє краплі утримуватися на поверхні листа, розтікатися і, як наслідок,  проникати всередину.

Крім того, на грудневій зустрічі новатори детально ознайомилися з новими технологічними можливостями BASF. Серед новинок – інтеграція у платформу xarvio™ даних метеостанцій Arable Labs. Інноваційний пристрій Arable – Mark – вимірює опади за допомогою звуку. Відтепер аграрії в режимі реального часу матимуть можливість відстежувати реакцію рослин на погодні умови на конкретній ділянці поля. Також для зручності у платформі xarvio™ FIELD MANAGER розробники покращили інтерфейс налаштування, додали можливість формувати карту підживлення та керувати одразу кількома господарствами.

Під час усієї конференції аграрії вкотре демонстрували на власному досвіді: не варто уникати інноваційних рішень та економити на протруйниках, якісних фунгіцидах, росторегуляторах, інсектицидах і гербіцидах. Адже комплексний захист рослин може дати гарний врожай і фінансовий результат навіть у рік з несприятливим погодними та природніми умовами.

Інфоіндустрія за матеріалами прес-служби компанії “BASF”

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry