Рада ЄС розглянула питання про збільшення квот на експорт української продукції

11 травня Рада ЄС розглянула питання про збільшення квот на експорт деяких видів товарів для України. Це питання було включене до порядку денного засідання Ради ЄС у закордонних справах в розділі “Торгівля”. Під час засідання було обговорено стан справ щодо тимчасових автономних торговельних заходів для України. Ця законодавча пропозиція була внесена у вересні 2016 року з метою сприяння доступу України на ринок ЄС у частині постачання деяких видів промислової та сільськогосподарської продукції.

Нагадаємо, на початку травня Комітет Європейського парламенту з питань міжнародної торгівлі проголосував за розширення безмитних квот для України. Водночас, Комітет Європарламенту не підтримав розширення торговельних преференцій для окремих категорій аграрної продукції – оброблених томатів та пшениці. У цьому напряму Україна продовжує роботу щодо збільшення квот за цими позиціями та сподівається на позитивне рішення Європарламенту. На прохання “Інфоіндустрії”, ситуацію коментує директор Ради з питань експорту продовольства (UFEB) Богдан Шаповал.

— В ЄС існує два бачення можливого розвитку подій: базова пропозиція Єврокомісії та пропозиція комітету міжнародної торгівлі Європейського парламенту (INTA), — пояснює експерт. — Останній в цілому підтримує рішення Єврокомісії, але пропонує виключити зі списку на розширення квоти томати та пшеницю. 11 травня, своє бачення представить Рада ЄС. Формально це три незалежні органи, тому складно сказати, чи буде Рада ЄС приймати до уваги попередні пропозиції Єврокомісії або Європарламенту, але обидва випадки можливі.

Поки що рішення про збільшення квот, яке було прийнято Єврокомісією (до речі, менше, ніж через рік після початку повноцінного функціонування Поглибленої та всеосяжної зони вільної торгівлі, що є безпрецедентним випадком), передбачає збільшення квот, зокрема, на експорт меду на 3 тис. т – до 8 тис. т,  виноградного та яблучного соків – на 500 т до 10,5 тис. т, томатів – на 5 тис. т до 15 тис. т, вівса – на 4 тис. т до 8 тис. т, круп – на 7,8 тис. т до 14,4 тис. т, пшениці та борошна – на 100 тис. т до 1 млн 50 тис. т, кукурудзи – на 650 тис. т до 1 млн 50 тис. т, ячменю – на 350 тис. т до 600 тис. т.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry