05.10.2018
Українська делегація взяла участь в роботі 26-ої сесії Комітету ФАО з сільського господарстві в м. Рим (Італія), спрямованої на розв’язання глобальних проблем в галузі сільського господарства, харчування та розробки пропозицій щодо узгоджених дій держав-членів ФАО. Ключовими завданнями роботи 26-ої сесії Комітету було визначено забезпечення сталого виробництва продовольства та ведення сільського господарства, адаптованого до умов змін клімату.«Людство постало перед безпрецедентним подвійним викликом: необхідність викорінення голоду і пом’якшення наслідків зміни клімату на аграрне виробництво. Підтримуючи Стратегію ФАО щодо зміни клімату, направлену на стимулювання глобальних перетворень в підтримку сталого сільського господарства, Україна впроваджує національну Стратегію державної політики у сфері адаптації до змін клімату на період до 2030 року», – зазначила заступник міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова під час зустрічі з Генеральним директором ФАО Жозе Граціану да Сілва в рамках роботи 26-ої сесії Комітету.
Пан Жозе Граціану да Сілва підтримав напрями діяльності Міністерства в рамках Рамкової програми співробітництва між Україною та ФАО на 2016-2019 роки, зокрема, розвиток органічного виробництва, земельна реформа, підтримка малих та середніх виробників, а також зусилля, направлені для забезпечення епізоотичного та фітосанітарного благополуччя в рамках глобальної ініціативи попередження транскордонних і нових виникаючих загроз для сільського господарства і продовольчих систем.
«Ефективне співробітництво з ФАО визначається Україною як важливий чинник при формуванні як продовольчої, так і зовнішньоекономічної стратегії розвитку країни. Для розширення співпраці з міжнародною організацією у Мінагрополітики готуються пропозиції до проекту Програми співробітництва ФАО з Україною на 2020-2023 роки», – резюмувала Олена Ковальова.
Довідково:
Комітет із сільського господарства (КСХ) є одним з керівних органів ФАО, що забезпечує загальне керівництво в сфері розробки політики та нормотворчої діяльності з питань, що стосуються сільського господарства, тваринництва, продовольчої безпеки, харчування, розвитку сільських регіонів і управління природними ресурсами. Заснований в 1971 році, Комітет складається з більш ніж 100 країн-членів і зазвичай проводить наради один раз на два роки, але при необхідності може проводити і додаткові сесії.
Порядок денний поточної 26-ої сесії Комітету ФАО направлений на забезпечення сталого глобального виробництва продовольства (стійкі продовольчі системи, агроекологія, підвищення привабливості сільських районів), а також введення раціонального адаптованого сільського господарства (Стратегія ФАО щодо зміни клімату, проблеми дефіциту води, збереження біорізноманіття).
Інфоіндустрія
Читайте нас у Telegram