Тернопільщина впроваджуватиме біоенергетичні проекти

Тернопільська обласна державна адміністрація, громадська організація «Науково-технічний центр «Біоенергія», Борщівська міська рада, Борщівський агротехнічний коледж та міжнародний фонд «Енержі Фарм» підписали меморандум про співпрацю.

Меморандум передбачає впровадження Норвезько-Українського Проекту «Створення центру для біоенергетики та управління місцевими енергоресурсами», який реалізовується під егідою Міністерства Закордонних Справ Королівства Норвегії у м. Борщів Тернопільської області. Основною метою Проекту є збільшення виробництва й використання біоенергії та інших видів відновлювальної енергії, а також розробка плану раціональної інфраструктури для енергетичної безпеки Західного регіону України.

Проект передбачає практичні й теоретичні навчальні програми щодо впровадження відновлювальних джерел енергії на базі громадської організації «Науково-технічний центр «Біоенергія» у м. Борщів та в Борщівському агротежнічному коледжі. У рамках співпраці передбачається поширення досвіду щодо використання біомаси, переробки відходів, будівництво котелень тощо. А також створення розсадників біоенергетичних культур, підготовку угод щодо організації енергетичних господарств, розробку планів співробітництва та обмін досвідом з Північним та Європейським біорегіонами.

«Своїми підписами ми підтверджуємо нашу готовність до ефективної двосторонньої співпраці. Тернопільська, Львівська та Івано-Франківська області достатньо забезпечені енергоресурсами. На даний час нам необхідно навчити й підготувати фахівців, які зуміють на практиці реалізувати теоретичні напрацювання», — підсумував Олег Валов.

Інфоіндустрія